Skip to content Skip to footer

Binance podsumowuje 2023 rok

W 2023 roku liczba użytkowników korzystających z Binance, największej platformy obrotu kryptowalutami na świecie i wiodącego ekosystemu blockchain, wzrosła do 170 milionów, czyli o 30% w porównaniu do 2022 roku. Binance bardzo intensywnie rozbudowywał także swój dział compliance, inwestując w jego rozwój 213 milionów dolarów. Firma wsparła także 36 startupów krypto w ramach programu Binance Labs oraz wprowadziła szereg nowych funkcji dla swoich użytkowników – to najważniejsze wnioski i liczby dot. Binance z raportu firmy „State of the Blockchain 2023 – Year in Review.

W minionym roku branża krypto przeżyła wiele wzlotów i upadków. Jednak przez cały ten czas trwało rozwijanie wartościowych produktów i solidnej infrastruktury w przestrzeni Web3. Te trendy bardzo dobrze odzwierciedlają wydarzenia w Binance, który jako lider rynku zmagał się w 2023 roku z wieloma przeciwnościami losu, ale jednocześnie kontynuował w bardzo szybkim tempie swój rozwój.

40 milionów nowych użytkowników i zobowiązanie do zapewnienie zgodności z regulacjami
W minionym roku liczba użytkowników Binance wzrosła o ponad 40 milionów i wynosi już pond 170 milionów. Mają oni obecnie do swojej dyspozycji 431 aktywów dostępnych do handlu na 1785 parach walutowych. Binance znacząco także wzmocnił swój program zgodności z regulacjami prawnymi. W ramach tych działań firma zainwestował w rozbudowę działu compliance 213 milionów dolarów. Dla porównania rok wcześniej budżet tego działu wyniósł 158 milionów dolarów.

Aby dalsze zapewnić bezpieczeństwo użytkowników, Binance wzmocnił też środki bezpieczeństwa platformy i przeprowadził szereg kampanii edukacyjnych skupionych na bezpieczeństwie. Pod koniec roku wartość funduszu SAFU firmy, zaprojektowanego w celu ochrony użytkowników w sytuacjach awaryjnych, wynosiła 1.2 miliarda dolarów.

Z kolei system potwierdzania rezerw (PoR) Binance zwiększył liczbę obsługiwanych aktywów z 9 w 2022 roku do 31 w 2023 roku, umożliwiając każdemu sprawdzenie, czy firma zawsze zabezpiecza aktywa użytkowników w stosunku 1:1, plus dodatkowe rezerwy.

Na koniec 2023 roku Binance posiadał licencje, rejestracje i uprawnienia w 18 jurysdykcjach na całym świecie – więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Firma odpowiedziała także na 58 tys. wniosków organów ścigania, przeprowadziła 120 sesji szkoleniowych dla różnego rodzaju instytucji zajmujących się walką z przestępczością na całym świecie, a także wspomogła władze w rozwiązywaniu szeregu głośnych spraw, które zakończyły się aresztowaniami przestępców i terrorystów, zabezpieczeniem miliardów dolarów w środkach uzyskanych nielegalnie oraz rozpracowaniem międzynarodowych sieci przestępczych.

Znaczący wzrost popularności Binance Pay oraz handlu P2P
W 2023 roku Binance zanotował znaczący wzrost w usługach związanych z płatnościami kryptowalutowymi oraz handlem P2P. Liczba osób korzystających z Binance Pay wzrosła o 54%, a usługa była obsługiwana przez ponad 3,500 nowych partnerów handlowych na całym świecie, którzy teraz akceptują płatności kryptowalutami.

Platforma P2P Binance, obsługująca 970 metod płatności i 112 walut fiat, przetworzyła o 18% więcej transakcji niż w ubiegłym roku i obsłużyła o 39% więcej użytkowników. Binance Earn również wzrosło, teraz obsługując 362 aktywa w ramach zestawu produktów Simple Earn. W 2023 roku platforma obsłużyła o 35% więcej użytkowników niż rok wcześniej, zwiększając łączną wartość zablokowaną w swoich produktach o 16.8%.

Reagując na powszechne zapotrzebowanie na bardziej intrygujące doświadczenie społecznościowe Web3, Binance Feed przekształciło się w Binance Square, platformę zaprojektowaną jako brama do wszechświata treści Web3. Przez ostatni rok Binance Square rozwinęła się od 1,200 do 11,000 twórców i od niespełna 700 tys. aktywnych użytkowników dziennie do 1,6 miliona użytkowników.

Demokratyzacja Web3: nowe produkty i inwestycje
W reakcji na powszechne zapotrzebowanie na dostępne i przyjazne dla użytkownika bramy do zdecentralizowanego świata Web3, Binance wprowadziło portfel Binance Web3, pozwalający użytkownikom zarządzać swoimi środkami krypto, przeprowadzać wymianę tokenów na różnych łańcuchach blokowych, uzyskiwać zyski i współdziałać z różnymi platformami blockchain. W zaledwie kilka tygodni użytkownicy Binance utworzyli miliony portfeli Web3.

Binance Labs, filar kapitałowy i inwestycyjny Binance, w tym roku w swoich inwestycjach skupił się na infrastrukturze i narzędziach opartych na kryptografii zerowej wiedzy, grach Web3 i innowacjach w dziedzinie DeFi. Ponad 2000 startupów z całego świata ubiegało się o udział w programach inkubacyjnych i akceleracyjnych Binance Labs w 2023 roku, a 36 z nich otrzymało wsparcie. Aktualnie Binance Labs zarządza aktywami o wartości 10 miliardów dolarów, posiadając ponad 250 firm zlokalizowanych w 25 krajach w swoim portfelu.

Pełen raport jest dostępny tutaj: https://public.bnbstatic.com/reports/2023_EOY_Report.pdf.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment