Skip to content Skip to footer

Rynek kryptowalut jest już wart ponad 1,5 biliona dolarów, 2024 rok może być rekordowy

Nad rynkiem kryptowalut znowu wschodzi historyczny moment, na który wyczekiwano od maja 2022 roku. Notowania Bitcoina przekroczyły poziom 42 tys. dolarów, co ostatnio wydarzyło się w kwietniu 2022 roku. Wraz z wzrostem Bitcoina, jego kapitalizacja rynkowa wzrosła do 809,6 miliarda dolarów, zgodnie z danymi CoinMarketCap. Znaczący wzrost Bitcoina o niemal 140% w 2023 roku faktycznie spowodował zauważalną zmianę nastrojów na rynku kryptowalut – komentuje Katarzyna Wabik, Country Manager w Binance Poland.

Jak tłumaczy przedstawicielka Binance, bardzo wyraźne wzrosty widzimy także w odniesieniu do innych kryptowalut, co spowodowało, że łączna kapitalizacja całego rynku kryptowalutowego osiągnęła na dziś oszałamiający poziom 1,54 biliona dolarów. Ten wzrost można przypisać głównie zbliżającym się zatwierdzeniom Bitcoin ETF oraz spekulacjom o obniżeniu stóp procentowych przez Rezerwę Federalną USA, które mają wejść w życie do 2024 roku.

„Wielu analityków przewiduje potencjał Bitcoina do wzrostu do 100 000 dolarów do 2024 roku, jednogłośnie wiążąc tą trajektorię wzrostową z wpływem ETF-ów. Główni gracze, jak BlackRock Inc., odgrywają kluczową rolę w branży cyfrowych aktywów i są uważnie obserwowani w oczekiwaniu na wprowadzenie pierwszych ETF-ów na Bitcoina w Stanach Zjednoczonych” – tłumaczy Katarzyna Wabik.

Przedstawicielka Binance dodaje także, że skupiając się na czynnikach technicznych, analiza przewidująca sugeruje nadchodzący opór Bitcoina na poziomie 42 330 dolarów. Ta oczekiwana sytuacja opiera się na założeniu kontynuacji trendu wzrostowego. Niektórzy analitycy nawet sugerują, że Bitcoin może wzrosnąć do 60 000 dolarów przed nadchodzącym halvingiem, zaplanowanym na kwiecień 2024 roku.

„Obecne warunki na rynku sygnalizują obietnicę potencjalnego monumentalnego rozwoju kryptowalut w 2024 roku. Oczekiwanie na Bitcoin ETF rozpaliło entuzjazm na rynku, co potencjalnie może napędzić wzrost Bitcoina, a następnie całego rynku kryptowalut, do nieosiągalnych dotąd wysokości. Jednak, podobnie jak w przypadku każdej strategii inwestycyjnej, zdecydowanie zalecamy przestrzeganie zasady DYOR (zrób własne badania) przed inwestowaniem w kryptowaluty” – podsumowuje Katarzyna Wabik.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment