Skip to content Skip to footer

Omoda 5 wyceniona

Chery International zdradziło, ile na polskim rynku będzie kosztowała ich Omoda 5. Zaskoczenia nie było. Jest tanio, ale wojny cenowej pomiędzy chińskimi firmami na polskim rynku (na razie) nie będzie.Około 130 tysięcy złotych to cena za Omodę 5 w wersji Comfort. Auto w standardzie wyposażenia Premium będzie nieco droższe. I jest to mniej więcej tyle samo, ile za topowo wyposażonego Beijinga 5 zażąda koncern BAIC. Oba auta mają podobne wymiary i silniki. Omoda, tak jak Beijing zadebiutuje z motorem termicznym. Konkretnie benzynowym 1,6 TGDi o mocy 197 KM i 7 stopniowym automatem.

Co wiemy o samym aucie? Otóż chiński crossover będzie konkurentem nie tylko Beijinga, ale też Skody Karoq, Volkswagena T-Cross czy Hyundaia Kony. Pojazd mierzy 4400 mm długości, 1825 mm szerokości i 1588 wysokości. Jak wspomniałem, wystartuje z motorem 1,6 TGDi, ale wkrótce pojawi się Omoda EV z zasięgiem około 430 km. I w odróżnieniu od europejskich aut EV ma być… tania.– Chcemy przyciągnąć polskich użytkowników przede wszystkim jakością i doskonałym wyposażeniem naszych samochodów. Ale jesteśmy przekonani, że cena tej klasy samochodu, którą zaproponujemy, będzie niezwykle atrakcyjna – mówi Eric Zheng, dyrektor marki OMODA w Polsce Wiemy, że jest to ambitny plan, ale jesteśmy pewni naszych produktów. OMODA 5 została zaprojektowana i dopracowana pod kątem użytkowników europejskich i chcemy zapewnić im również dobrą opiekę posprzedażową. Dlatego właśnie szukamy dealerów, którzy będą mogli również zapewnić serwis aut i realizować usługi gwarancyjne.

Efekt oszukiwani jest imponujący! O ile BAIC podpisał umowy z 10 dealerami o tyle Chery ma ich już 20. Docelowo będzie 40! A sprzedaż Omody wystartuje w ciągu 3-4 miesięcy

Show CommentsClose Comments

Leave a comment