Skip to content Skip to footer

Kia przedstawia nowe Sorento

Dwa tygodnie przed oficjalnym debiutem nowego Sorento podczas Salonu Samochodowego w Genewie Kia Motors publikuje pierwsze zdjęcia dużego SUV-a czwartej generacji. Po raz pierwszy w ofercie marki pojazd otrzyma też zelektryfikowany układ napędow.Założeniem stylistów marki było, aby nowe Sorento prezentowało się jeszcze bardziej stylowo i okazale. Nadwozie zyskało bardzo nowoczesny wygląd, podkreślony ostrzejszymi liniami. Geometryczne detale, kabina przesunięta bardziej do tyłu i nowe proporcje nadwozia powodują, że samochód prezentuje dużo lepiej od poprzednika.Zmieniła się również przód auta. Głównym elementem jest nowa osłona chłodnicy w kształcie tygrysiego nosa. Jest szersza, bardziej rozbudowana i okazała. Lampy zyskały diodowe wkłady do jazdy dziennej. Ich kształt ma kojarzyć się z linią oczu tygrysa. Proporcje nadwozia sprawiają, że nowe Sorento wydaje się dłuższe niż jest w rzeczywistości. Taki efekt to zasługa krótkich zwisów, długiej pokrywy silnika i przedniego słupka, który znajduje się o 30 mm dalej od przedniej osi niż w obecnym modelu. Poza tym kabina została przesunięta ku tyłowi, co dodatkowo podkreśla proporcje nadwozia.Sorento znajduje się na szczycie gamy crossoverów i SUV-ów oferowanych przez markę Kia. Na świecie należą do niej jeszcze

Seltos, Stonic, Soul, Niro, Sportage i Telluride. Design Sorento nowej generacji to efekt współpracy wszystkich trzech centrów stylistycznych marki Kia na świecie – w Korei, w Europie i w Ameryce Północnej.

Model czwartej generacji został opracowany na nowej platformie podwoziowej, dzięki której oferuje przestronniejsze wnętrze i wyższą jakość wykonania oraz lepszą funkcjonalność niż wiele konkurencyjnych SUV-ów podobnej wielkości. A debiut, o czym już pisaliśmy, 3 marca na dniach prasowych Salonu Samochodowego w Genewie.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment

0.0/5