Skip to content Skip to footer

Facebook i Instagram niebawem płatne. Znamy ceny, nie będzie tanio

Meta Platform przygotowało różne warianty cenowe za korzystanie ze swoich platform Facebook oraz Instagram bez reklam. Co ciekawe, korzystanie z aplikacji z urządzeń mobilnych będzie droższe od aplikacji na komputerach – czytamy w „Wall Street Journal”.

Kierownictwo Meta Platform wyższe ceny na urządzeniach mobilnych opiera na kosztach związanych z płatnościami pobieranymi przez Google Play oraz AppStore. Nie jest jednak tajemnicą, że 86 proc. użytkowników Facebooka i Instagrama korzysta właśnie z urządzeń mobilnych. Ponadto jak podaje dziennik płatności mają pojawić się w ciągu kilku miesięcy i będą dotyczyły tylko użytkowników z Europy. Jest to pokłosiem grzywny, jaką nałożył na koncern w styczniu Irlandzki Komisarz ds. Ochrony Danych Osobowych w kwocie 390 mln Euro oraz sprostanie oczekiwaniom stawianym przez europejskich regulatorów zajmującymi się danymi osobowymi.

Ostatecznie do odpowiednich organizacji regulujących trafił cennik mediów społecznościowych Meta Platforms. Subskrypcja jednej aplikacji będzie kosztowała 10 dolarów miesięcznie, każda kolejna 6 dolarów. Dla urządzeń mobilnych to koszt już 13 dolarów.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment