Skip to content Skip to footer

Check Point z NVIDIA zabezpieczą infrastrukturę AI Cloud

Nowe rozwiązanie zabezpieczające chmurę Check Point AI Cloud Protect będzie zintegrowane z procesorami NVIDIA DPU – ogłosił Check Point Software Technologies. Rozwiązanie ma pomóc zapobiegać zagrożeniom zarówno na poziomie sieci, jak i hosta.

Szybkie rozprzestrzenianie się sztucznej inteligencji spowodowało rewolucję w zakresie wydajności i innowacyjności w miejscach pracy. Ten wzrost tworzy jednak dodatkowe wektory ataków wymierzone w sztuczną inteligencję, takie jak backdooring modeli AI, eksfiltracja danych w celu ujawnienia własności intelektualnej oraz odmowa usługi w celu obniżenia wydajności i zmniejszenia pojemności.

Stanowi to zagrożenie dla bezpieczeństwa systemów sztucznej inteligencji oraz stwarza ryzyko dla wyników biznesowych. Może również podważyć podstawowe zaufanie do AI, potencjalnie wpływając na inne obszary centrum danych. Stąd pilna potrzeba nowego podejścia do bezpieczeństwa, aby chronić nie tylko dane w ich tradycyjnej formie, ale same modele sztucznej inteligencji, które mają kluczowe znaczenie dla innowacji i przewagi konkurencyjnej.

Sztuczna inteligencja zapewnia ogromne korzyści w obszarze opieki zdrowia, edukacji, finansów i nie tylko. Jednocześnie rośnie częstotliwość i stopień zaawansowania cyberataków, a podmioty zagrażające coraz częściej szukają sposobów na zakłócenie AI w chmurze – powiedziała Gera Dorfman, wiceprezes ds. bezpieczeństwa sieci w firmie Check Point Software Technologies. – Współpracujemy z firmą NVIDIA, aby dostarczyć nowe, bezpieczne rozwiązanie w chmurze AI, które chroni nawet najbardziej wrażliwe obciążenia AI przed zagrożeniami cybernetycznymi.

Teraz firma Check Point postawiła sobie za cel – wraz z firmą NVIDIA – zmierzenie się z tymi wyzwaniami poprzez integrację wiedzy o bezpieczeństwie na poziomie sieci i hosta, oferując kompleksowe rozwiązanie chroniące infrastrukturę sztucznej inteligencji zarówno przed konwencjonalnymi, jak i nowatorskimi zagrożeniami cybernetycznymi. To zintegrowane podejście pomaga zapewnić, że system bezpieczeństwa jest świadomy działań sieciowych i procesów na poziomie hosta, co ma kluczowe znaczenie dla zabezpieczenia przyszłości sztucznej inteligencji.

– W miarę jak sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej wszechobecna, zabezpieczanie chmur sztucznej inteligencji staje się sprawą najwyższej wagi– powiedziała Yael Shenhav, wiceprezes ds. produktów sieciowych w firmie NVIDIA. – NVIDIA BlueField 3 umożliwia innowatorom takim jak Check Point oferowanie solidnych środków cyberobrony w celu zabezpieczenia centrów danych w chmurze AI, zapewniając jednocześnie najwyższą wydajność AI.

AI Cloud Protect ma być rozwiązaniem strategicznym, odpowiadającym dynamicznym wymaganiom bezpieczeństwa ery sztucznej inteligencji. Zaprojektowany z myślą o łatwym wdrażaniu i możliwościach adaptacji, oferuje gotowe zabezpieczenia bez wpływu na wydajność sztucznej inteligencji. Zaprojektowany z myślą o łatwej integracji i skalowalności, AI Cloud Protect zapewnia solidną ochronę przed wyrafinowanymi zagrożeniami cybernetycznymi.

Wykorzystując procesor NVIDIA BlueField 3 DPU, który obsługuje nową klasę centrów danych AI w chmurze, oraz platformy oprogramowania NVIDIA DOCA, AI Cloud Protect bezproblemowo integruje się z ekosystemami AI firmy NVIDIA, zapewniając:

  • Solidną obronę przed zagrożeniami związanymi ze sztuczną inteligencją: umożliwia organizacjom skuteczną ochronę przed inwersją i kradzieżą modelu oraz innymi wektorami ataków z niespotykaną dotąd skutecznością.
  • Skalowalną, bezproblemową integrację: ułatwia wdrażanie w różnych środowiskach sztucznej inteligencji, zapewniając wzrost bezpieczeństwa wraz z rozwijającymi się potrzebami organizacji.
  • Zoptymalizowaną wydajność przy Zero Compromise: zapewnia ciągłość działania sztucznej inteligencji i dyskretność działania systemów bezpieczeństwa, wykorzystując infrastrukturę technologiczną NVIDIA bez wpływu na wydajność.

Więcej informacji na temat rozwiązania zabezpieczającego Check Point AI Cloud Protect i jego integracji z technologią NVIDIA BlueField można znaleźć na stronie: https://www.checkpoint.com/ai/cloudprotect/

Show CommentsClose Comments

Leave a comment