Skip to content Skip to footer

Warszawa centrum obrad ekspertów bezpieczeństwa cybernetycznego. Check Point Security Day 2023

W połowie października eksperci IT oraz bezpieczeństwa sieciowego z całego kraju i Europy spotkali się podczas konferencji Check Point Security Day. Spotkanie odbyło się w wyjątkowym momencie. Liczba ataków cybernetycznych rośnie – grupy terrorystyczne wspierane przez hakerów atakują na Ukrainie, w Polsce, Bliskim Wschodzie.

Z danych firmy Check Point wynika, że codziennie dochodzi do ponad 2000 ataków na świecie, w Polsce co prawda o połowę mniej (ok. 900), ale są one wyjątkowo bolesne dla strategicznych gałęzi gospodarki. W ostatnich miesiącach byliśmy bowiem świadkami ataków na GPW, PKP, czołowe baki polskie, placówki opieki zdrowotnej… Stąd potrzeba tak ważnego spotkania ekspertów i dyskusji na temat najnowszych danych o skali zagrożeń cybernetycznych oraz rozwiązań stosowanych przez firmy na świecie. 

Gościem specjalnym Check Point Security Day był Oded Vanunu, ceniony ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego, który zwracał uwagę na nowe wyzwania i potrzebę opracowania strategii obrony przed nowym pokoleniem cyfrowych hakerów” – W epoce technologii Web3, gdzie króluje decentralizacja i innowacje oparte na technologii blockchain, pojawił się nowy rodzaj cyfrowych hakerów. Świat działań wojennych Web3, wymaga nowych strategii obrony przeciwko tym innowacyjnym cyberprzeciwnikom – podkreśla jeden z najwybitniejszych specjalistów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego na świecie.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment