Skip to content Skip to footer

Nowy szeryf w Stellantis

Od kilku dni Stellantis Polska ma nowego szefa. Stanowisko dyrektora generalnego objął Grzegorz Zalewski. Przed Zalewskim nie lada zadanie. Będzie odpowiadał za rozwój koncernu na rynku polskim. Przypominamy, że Stellantis w Polsce (i nie tylko) to Abarth, Alfa Romeo, Citroën, DS Automobiles, Fiat, Jeep, Lancia, Opel i Peugeot.

To jeszcze nie koniec zadań dla nowego szefa.  Przed Zalewskim także piecza nad rozwojem Spoticar, czyli rynku pojazdów używanych, obsługi posprzedażowej, części zamiennych i usług. Grzegorz Zalewski, na swoim nowym stanowisku, zastąpił Roberto Matteucciego, który wraca do Włoch.

Grzegorz Zalewski jest absolwentem Wydziału Pedagogiki i Psychologii lubelskiego UMCS. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej zarówno na polskim, jak i europejskim rynku. Karierę zawodową rozpoczął w 1991 roku, zajmując stanowiska kierownicze w takich obszarach jak sprzedaż i sieć dealerska, obsługa klienta oraz marketing. Od 2008 roku Grzegorz pełnił, m.in., funkcje dyrektora generalnego oraz stanowisko dyrektora operacyjnego Grupy Renault Retail na Europę, odpowiadając za 13 krajów (Wielka Brytania, Irlandia, Belgia, Luksemburg, Szwajcaria, Austria, Słowacja, Czechy, Polska, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Portugalia) oraz zdobywając szeroką wiedzę na temat działalności sieci dealerskiej.

– Grzegorz ma szeroką znajomość rynku motoryzacyjnego w Polsce oraz wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu biznesem. Jestem przekonany, że wykorzysta swoją wiedzę ekspercką oraz umiejętności w zarządzaniu, aby zapewnić dalszy pomyślny rozwój Stellantis w Polsce oraz realizację naszego planu strategicznego Dare Forward 2030 – mówił przedstawiając nowego szefa Bernard Loire, dyrektor 25 europejskich rynków Stellantis.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment