Skip to content Skip to footer

Massimo Frascella nowym szefem działu designu w Audi

Massimo Frascella został nowym szefem Audi Design. 1 czerwca zastąpi on Marca Lichte, który obejmie nowe stanowisko w grupie. Frascella, absolwent Istituto d`Arte Applicata & Design w Turynie, rozpoczął swoją karierę w Stile Bertone. Następnie pracował w Ford Motor Company i Kia. Od 2011 roku 52-letni Frascella zajmował czołowe stanowiska w Jaguar Land Rover, ostatnio jako szef działu projektowania obu marek.

Massimo Frascella: „Dołączenie do Audi to dla mnie wyjątkowy moment. To wielki zaszczyt, że mogę objąć to stanowisko i poprowadzić tak utalentowany zespół w kształtowaniu przyszłości marki i wznoszeniu się na nowe poziomy innowacji. Wierzę w emocjonalną moc designu, który inspiruje, łączy i napędza zmiany. Jestem tutaj, aby pielęgnować i promować kreatywność jako bijące serce naszej marki”.

Filozofia Frascelli: „Esencją mojego podejścia do projektowania jest prostota. Jestem miłośnikiem tworzenia projektów, które są wolne od zbędnych ozdób i nie podążają jedynie za trendami. Zamiast tego będziemy polegać na ponadczasowym i wyrafinowanym języku projektowania”.

Wraz z Massimo Frascellą, firma wyznacza teraz kurs dla nadchodzących generacji modeli Audi. W nadchodzących latach liczne innowacje technologiczne zdecydowanie zmienią kształty i funkcje we wszystkich segmentach pojazdów. Z tego powodu Audi niedawno zrestrukturyzowało swój dział projektowy, aby podlegał bezpośrednio prezesowi zarządu.Gernot Döllner nakreśla swój cel: „Design zawsze był częścią DNA marki Audi. Dlatego, szczególnie w tej fazie transformacji technologicznej, »Przewaga dzięki technice« musi być widoczna i namacalna we wnętrzu i na zewnątrz wszystkich nadchodzących modeli seryjnych. Massimo Frascella zapewni, że pojazdy Audi będą ucieleśniać tożsamość marki poprzez niepowtarzalny i emocjonalny język projektowania. Klarowność, precyzja i doskonałe proporcje są w centrum jego filozofii projektowania – to cechy, które idealnie pasują do wizerunku marki Audi”.

Marc Lichte kierował Audi Design od 2014 roku. Urodzony w 1969 roku w Arnsberg/Sauerland w Niemczech, dołączył do Audi z Volkswagen AG, gdzie kierował Exterior Design Studio. W czasie pracy Lichte w Audi wprowadzono nowe generacje seryjnych bestsellerów, a także pierwszą samodzielną serię modeli elektrycznych marki – Audi e-tron, e-tron GT i rodzinę modeli Q4.

Prezes Audi Gernot Döllner podkreśla: „Wraz ze swoim zespołem Marc Lichte ukształtował ewolucję stylistyki marki w erę elektrycznej mobilności. Dziękujemy Marcowi za to, że przez dekadę był kreatywnym umysłem i wizjonerem oblicza

Show CommentsClose Comments

Leave a comment