Skip to content Skip to footer

MG Motor wchodzi do Polski. Tymi cenami może wywrócić rynek!

MG Motor zaprezentował trzy modele samochodów, które będą dostępne na polskim rynku. Oferta obejmuje dwa spalinowe SUV-y – kompaktowego MG ZS oraz przestronnego rodzinnego MG HS, a także w pełni elektrycznego kompaktowego hatchbacka MG4.

Polska to kolejny obszar inwestycyjny w Europie Środkowej i Wschodniej dla SAIC Motor, właściciela marki MG. Samochody MG są dostępne praktycznie w całej Europie, w tym na kluczowych rynkach, takich jak Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy czy Wielka Brytania. W pierwszym półroczu 2023 roku sprzedano ponad 104 tysiące sztuk samochodów MG, co zapewniło marce miejsce wśród 20 najlepszych producentów w Europie (na podstawie informacji JATO).

„Wejście na polski rynek to kolejny kamień milowy w międzynarodowej ekspansji MG Motor. Ten market ma duży potencjał, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i flotowych oraz korporacyjnych. W przeszłości marka MG kojarzona przez polskich entuzjastów motoryzacji głównie ze względu na jej unikalne dziedzictwo oraz długoletnią tradycję projektowania klasycznych samochodów. Teraz pokażemy jej zupełnie nowe, niezwykłe oblicze. Bardziej funkcjonalne i niezawodne, ale nadal pełne wyobraźni i wyrafinowanego stylu. Wierzymy, że połączenie tych cech, wraz z nowoczesnymi technologiami, wysoką jakością oraz bardzo przystępną ceną, znajdzie uznanie wśród polskich klientów”

Kim Sangwoo, CEO SAIC Motor
Central & Eastern Europe

Wszystkie modele MG dostępne w Polsce zostaną objęte pakietem gwarancyjnym 3×7 (7-Triple Care Warranty), w tym 7-letnią standardową gwarancją producenta (lub do 150 000 kilometrów) oraz 7-letnią ochroną przed perforacją karoserii z powodu korozji. Dodatkowo, w przypadku samochodów elektrycznych, zakres gwarancji obejmie elektryczny układ napędowy HV na 7 lat / 150 000 km oraz zestaw zasilający (akumulator HV) na 7 lat / 150 000 km. Poza wydłużoną gwarancją pakiet gwarancyjny 3×7 zawiera również 7 lat programu Assistance, przy czym 1. rok jest wliczony w cenę, a przedłużenie usługi następuje dla klientów, którzy posiadają pełną historię serwisową u dealera MG od 2. do 7. roku oraz 7 lat darmowych przeglądów rozumianych jako coroczna bezpłatna kontrola 7 głównych układów pojazdu – szczegóły u autoryzowanych dealerów marki MG.

Sprzedaż samochodów marki MG rozpocznie się na początku grudnia w Warszawie poprzez 4 punkty dealerskie, w tym PGD Warszawa (ul. Krasnobrodzka 5), GB Ursynów (ul. Romera 14), Plaza Warszawa (ul. Grochowska 85) i Krotoski Nadarzyn (Al. Katowicka 83). Od stycznia 2024 roku do sieci zostaną dołączone kolejne punkty sprzedaży w innych dużych miastach. Wraz z rozpoczęciem dystrybucji, MG uruchomi również stronę internetową, która umożliwi sprawdzenie specyfikacji poszczególnych wersji samochodów, a także umówienie jazdy próbnej.

Modele MG, które będą dostępne na polskim rynku od grudnia 2023 roku to:

MG4 – inteligentny, dynamiczny i przestronny samochód elektryczny
Pierwszy z serii modeli MG opartych na inteligentnej platformie MSP („Modular Scalable Platform”) od firmy-matki MG, SAIC Motor. Charakteryzują go kompaktowe wymiary i wyjątkowy design, doskonałe właściwości jezdne, wysoki poziom efektywności elektrycznej, innowacyjne systemy pomocnicze dla kierowcy oraz duża wydajność. MG4 Electric pojawi się na polskim rynku w pięciu wariantach.

Wersja podstawowa to MG4 Electric Standard o pojemności baterii 51 kWh, zasięgu do 350 km w cyklu WLTP i tylnym napędem elektrycznym o mocy 125 kW (170 KM). Ceny tego modelu zaczynają się od 125 200 PLN.

MG4 Electric Comfort i MG4 Electric Luxury posiadają baterię o pojemności 64 kWh i silnik elektryczny o mocy 150 kW (204 KM). Zwiększa to zasięg modeli do 450 km. Wariant Comfort to wydatek poziomu minimum 141 900 PLN, a Luxury 150 600 PLN.

Dwa nowo wprowadzone (również na innych rynkach europejskich) warianty to Luxury Long-Range – z baterią o pojemności 77 kWh, silnikiem elektrycznym o mocy 180 kW (244 KM) i zasięgiem do 520 km w cyklu WLTP – oraz sportowy wariant XPOWER z napędem na wszystkie koła, dwoma silnikami elektrycznymi – przednim i tylnym, maksymalną mocą 320 kW (435 KM) i maksymalnym momentem obrotowym 600 Nm, wyposażony w opcję Launch Control, wykończenie Alcantara, ekskluzywny kolor Hunter Green, sportowe zaciski hamulcowe oraz obręcze 18”. Cena modelu MG4 Electric Luxury Long-Range zaczyna się od 165 900 PLN, a wariantu XPOWER od 169 900 PLN.

MG HS – największy i najbardziej luksusowy SUV MG (segment C-SUV)
Niedawno odświeżony flagowy SUV MG, będzie napędzany silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 litra z turbodoładowaniem, o mocy do 120 kW (162 KM). Oferuje imponującą przestrzeń i komfort, a wnętrze jest wykonane z wysokiej jakości przyjemnych w dotyku materiałów. System informacyjno-rozrywkowy o przekątnej ekranu 10,1” został zmodernizowany dzięki ulepszonym podzespołom, co pozwala na szybszą i płynniejszą obsługę. Manualna skrzynia biegów jest dostępna w standardzie, opcjonalnie można zdecydować się na automatyczną 7-biegową skrzynię dwusprzęgłową DCT. Standard obejmuje również MG Pilot – kompleksowy pakiet wyposażenia bezpieczeństwa firmy, dzięki któremu w HS są dostępne systemy takie jak aktywne hamowanie awaryjne z detekcją pieszych i rowerzystów, asystent utrzymania pasa ruchu z ostrzeżeniem o opuszczeniu pasa, inteligentny asystent prędkości, detekcję martwego pola, ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu oraz inteligentny asystent świateł drogowych.

MG HS będzie dostępny dla polskich klientów w 3 wariantach wyposażenia (Standard, Excite i Exclusive), zapewniając doskonałą relację jakości do ceny. Ceny bogato wyposażonej wersji Standard zaczynają się od 103 800 PLN, podczas gdy wersja Exclusive z automatyczną skrzynią biegów DCT będzie kosztować 123 500 PLN.

MG ZS – najlepiej sprzedający się w Europie SUV na benzynę marki MG (segment B-SUV)
MG ZS to najchętniej kupowany samochód marki MG w Europie. Zdobył uznanie wśród klientów poszukujących przestronnego, rodzinnego auta, z pełnym wyposażeniem technologicznym i jednocześnie przystępnego cenowo. Został zaprojektowany w międzynarodowym stylu, ale nadal z wyraźnym brytyjskim charakterem.

Samochód jest dostępny z silnikiem benzynowym 1,5 DOHC VTI-tech, czterocylindrowym, z płynną i responsywną pięciobiegową skrzynią biegów lub nowoczesnym silnikiem benzynowym 1.0 T-GDI 3-cylindrowym, który można połączyć z 6-biegową skrzynią biegów (manualną lub automatyczną), co pomaga osiągnąć najnowsze normy emisji przy zadowalających osiągach. Charakeryzując się jednym z najbardziej obszernych wnętrz w segmencie pod względem przestrzeni na ramiona, nogi i głowę oraz bagażnikiem o pojemności 448 litrów, MG ZS zapewnia komfortową podróż zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów.

MG ZS zadebiutuje na polskim rynku w dwóch dobrze wyposażonych wersjach: Excite, którego ceny będą zaczyna od 79 800 PLN i Exclusive – w cenie od 86 200 PLN.

Firma ma na celu demokratyzację inteligentnych rozwiązań mobilności poprzez dostarczanie przystępnych cenowo, dobrze wyposażonych, wysokiej jakości samochodów, łączących oszczędność paliwa z doskonałymi doświadczeniemi z jazdy.
Do 2025 roku portfolio marki w Europie, w tym w Polsce zostanie wzbogacone o dziesięć nowych modeli od segmentu B po samochód sportowy, Cyberster, rewolucyjny, całkowicie elektryczny samochód sportowy marki MG – pierwszy na świecie dostępny komercyjnie dwuosobowy kabriolet o napędzie elektrycznym (BEV) .

Show CommentsClose Comments

Leave a comment