Skip to content Skip to footer

Columna Medica – nowoczesny ośrodek na weekendową regenerację po pracy

Ponad 80 proc. Polaków czuje się zmęczonych i nie znajduje energii na swoje pasje, rozwój czy spotkania z bliskimi. 70 proc. ankietowanych ma problem z odczuwaniem ulgi i regeneracją podczas czasu wolnego – wynika z najnowszych badań firmy Human Power. Coraz więcej menedżerów poszukuje odpoczynku dla ciała i duszy podczas weekendów.

Psychiczny wypoczynek na tle przyrody, relaks dla ciała, rozluźnienie – to najczęściej wymieniane czynniki, które mają istotny wpływ na samopoczucie pracujących Polaków – podkreśla Damian Danielski fizjoterapeuta kliniki i hotelu Columna Medica, specjalizującego się m. in w terapii regeneracyjnej

Aż 73% ankietowanych potwierdza, że łatwo wpada w złość, irytuje się czy ma mniej cierpliwości. Na poziom zmęczenia wpływają różne czynniki. Najczęściej nakładają się na siebie czynniki indywidualne, kulturowe i te wynikające ze środowiska pracy. Wielu zapracowanych menedżerów poszukuje pomocy w wysoce specjalistycznych klinikach za granicą. Tymczasem okazuje się, że w Polsce powstaje coraz więcej prywatnych ośrodków regeneracji, które nie tylko dorównują zachodnim placówkom, ale często wyprzedzają je poziomem kadry i sprzętu.

Ośrodki i usługi są wielokrotnie tańsze, zarówno w zakresie usług ambulatoryjnych, jak i pobytowych o najwyższych standardach. Jednym z przykładów nowoczesnego ośrodka jest Columna Medica, klinika regeneracji położona w centralnej Polsce, koło Łodzi. O wysokim poziomie polskiej przekonali się już pacjenci m.in. z Niemiec, Francji czy z Izraela, którzy odbywają długie programy regeneracji i rehabilitacji.

Na miejscu zmęczeni menedżerowie mogą również rozwiązać inny problem – bólu kręgosłupa, będący efektem wymuszonej, stałej pozycji w pracy, obciążającej kręgosłup i prowadzącej do trwałych uszkodzeń. W klinice nie brakuje polskich autorytetów w dziedzinie neurochirurgii takich jak Prof. D. Jaskólski, wybitny polski neurochirurg, specjalizujący się w zabiegach u pacjentów z urazami głowy i kręgosłupa, guzami mózgu. Z kliniką od dawna współpracuje również Dr Bartosz Bryszewski na co dzień pracujący na Oddziale Klinicznym Neurochirurgii i Onkologii Centralnego Układu Nerwowego UM w Łodzi. Każdy przewlekły ból pleców, stawów czy mięśni wymaga kompleksowej diagnostyki i terapii. Pozwala to nie tylko obniżyć koszty leczenia, ale przede wszystkim ograniczyć zasięg interwencji i w wielu przypadkach uniknąć skomplikowanych zabiegów chirurgicznych – podkreślają specjaliści łódzkiego ośrodka.

Regeneracja to nie tylko odprężenia dla ciała, lecz duszy. W ośrodku prowadzone są zajęcia jogi, QiGonga, aquarobiku w wodzie , ćwiczeń fizycznych pod okiem fizjoterapeutów i profesjonalnych trenerów. Ale odpoczynek to również kulinarna przygoda, którą zapewnia zespół pod wodzą szefa kuchni Marcina Stasiaka.

Klinika oferuje pomoc najlepszych specjalistów rehabilitacji i terapeutów.  można również skorzystać z bogatej oferty kosmetycznej oraz z zabiegów medycyny estetycznej. Hotel doskonale łączy charakter medyczny z relaksacyjnym, a wszystko tutaj jest doskonale przemyślane, od najmniejszego detalu wnętrz aż po bogate pakiety pobytowe.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment