Skip to content Skip to footer

Binance dodaje nowe funkcje do portfela Web3, inwestuje w MEME

Binance, największa giełda kryptowalutowa na świecie i wiodący ekosystem Blockchain, dodał szereg nowych funkcji do swojego portfela Web3, który zadebiutował na rynku w listopadzie zeszłego roku. Firma poinformowała także o nowej inwestycji w MEME, Memecoin i token natywny powiązany z Memeland/9GAG.

Binance wprowadziło znaczące ulepszenia w portfelu Web3 zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu. Nowe funkcje obejmują zwiększenie do 20 liczby dostępnych tam giełd zdecentralizowanych (DEXs) oraz do 15 liczby mostów ułatwiających transfer aktywów między różnymi sieciami blockchain. Dodatkowo portfel został zintegrowany z Li.Fi, czyli protokołem DeFi pomagającym ustanowić wymianę danych między sieciami, co umożliwia użytkownikom dostęp do różnorodnych platform handlowych, znacznie zwiększając funkcjonalność i elastyczność portfela.

Ponadto Binance dołączyło do portfela 19 nowych zdecentralizowanych aplikacji (dApps), obejmujących obszary DeFi, gier i sieci społecznościowych. Rozszerzono także obsługę łańcuchów, w tym opBNB oraz Linea. Binance odświeżyło także interfejs użytkownika, szczególnie na stronach Home i Swap. Udoskonalenia nie tylko wpłynęły pozytywnie na estetykę, ale także uczyniły portfel bardziej przyjaznym dla użytkownika. Warto również zauważyć, że w grudniu dodano wsparcie dla Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Dogecoin i sieci Sei.

Z kolei inwestycja w MEME została zrealizowana za pośrednictwem Binance Labs, działu kapitałowego i inwestycyjnego Binance. MEME jest natywnym tokenem ekosystemu Memeland, firmy tworzącej i inwestującej w produkty społecznościowe, z naciskiem na Web3. Memeland jest także pomysłodawcą 9GAG, niezwykle popularnej platformy memów, która może pochwalić się 200 milionami użytkowników miesięcznie w swoich kanałach na całym świecie. Skala zaangażowania inwestycyjnego Binance w MEME nie została ujawniona.

Binance Labs w 2023 roku zainwestował w 36 startupów, które skupiały się na infrastrukturze i narzędziach opartych na kryptografii zerowej wiedzy, grach Web3 i innowacjach w dziedzinie DeFi. O wsparcie Binance Labs w minionym roku ubiegało się ponad 2 tys. startupów z całego świata. Aktualnie Binance Labs zarządza aktywami o wartości 10 miliardów dolarów, posiadając w swoim portfelu ponad 250 firm zlokalizowanych w 25 krajach.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment