Skip to content Skip to footer

Audi szuka pracowników do zakładu w Inglostadt

Wraz z rozpoczęciem produkcji nowej, w pełni elektrycznej serii modelowej Audi Q6 e-tron bazującej na platformie Premium Platform Electric (PPE), Audi inicjuje największą ofensywę modelową w swojej historii. Pierwsza w pełni elektryczna seria modelowa produkowana w Ingolstadt jest najlepszym przykładem, w jaki sposób Audi kwalifikuje i przygotowuje swoich pracowników do nowej ery mobilności elektrycznej.

„Przejście na mobilność elektryczną jest motorem tworzenia nowych stanowisk pracy. Najlepiej dokumentuje to 500 dodatkowych miejsc przy produkcji nowego, w pełni elektrycznego Audi Q6 e-tron. Elektryfikacja zwiększy bezpieczeństwo zatrudnienia w naszych niemieckich lokalizacjach i gwarantuje wysoki jego poziom” – mówi Xavier Ros, dyrektor ds. zasobów ludzkich w AUDI AG. Prowadząc proces aplikacyjny na nowe stanowiska, Audi bierze pod uwagę również pracowników tymczasowych, którzy już pracują w Ingolstadt.

Istotnym elementem przechodzenia Audi na mobilność elektryczną – oprócz tworzenia nowych miejsc pracy – jest transformacja obecnych zasobów ludzkich. „Przejście na elektromobilność jest możliwe również dlatego, że nasi pracownicy wciąż zdobywają nowe kwalifikacje i zmieniają się zawodowo” – dodaje Ros. Audi zapewnia pracownikom liczne szkolenia. Nacisk kładziony jest na rozwój i kwalifikowanie obecnych pracowników do nowych zadań.

W ciągu ostatnich 18 miesięcy poprzedzających wprowadzenie na rynek serii Q6 e-tron, Audi przeszkoliło w Ingolstadt około 8300 pracowników z działów produkcji, rozwoju technicznego i sprzedaży. Tylko w 2022 roku AUDI AG w szkolenia i rozwój swoich pracowników zainwestowało około 150 milionów euro. W Audi Hungaria w Győr, gdzie powstaje elektryczny układ napędowy do Audi Q6 e-tron, od 2022 r. w zakresie elektryfikacji przeszkolono również około 2000 pracowników. Produkcja serii modelowej Audi Q6 e-tron przyczyniła się też do tego, że Ingolstadt będzie pierwszym zakładem Audi w Niemczech posiadającym własny zakład montażu akumulatorów.

„Aktywnie kształtujemy strukturalne przejście na e-mobilność. Dzięki montażowi akumulatorów stworzyliśmy już 300 atrakcyjnych i przyszłościowych miejsc pracy w naszym zakładzie w Ingolstadt. Jednocześnie tworzone jest cenne know-how, które będzie wykorzystywane w produkcji w pełni elektrycznych pojazdów we wszystkich naszych fabrykach. Wykorzystujemy elektryfikację do kompleksowego dostosowania naszej światowej sieci produkcyjnej. Montaż akumulatorów w Ingolstadt jest tego częścią” – mówi Gerd Walker, dyrektor ds. produkcji.

360factory: przyszłość produkcji Audi
Audi, wdrażając strategię korporacyjną Vorsprung 2030, dość wcześnie podjęło decyzję o wycofaniu się z produkcji pojazdów z silnikami spalinowymi. W oparciu o to, Audi podejmuje obecnie kroki w celu przygotowania wszystkich swoich zakładów do produkcji samochodów elektrycznych. Do końca dekady, każdy zakład Audi na całym świecie będzie produkował co najmniej jeden w pełni elektryczny model. W ten sposób Audi wykorzystuje proces transformacji do kompleksowej reorganizacji swoich zakładów i procesów produkcyjnych.

Audi Production, wychodząc z założeń strategii 360factory, wyznaczyło ambitne cele w zakresie transformacji zakładów i przyjmuje holistyczne podejście do ich realizacji. Optymalne procesy produkcyjne, cyfryzacja jako podstawa wzrostu wydajności, zrównoważone i odporne łańcuchy dostaw, wysoce elastyczna sieć produkcyjna i jasne cele zrównoważonego rozwoju, to tylko niektóre ze strategicznych obszarów. „Jednocześnie tworzymy nowe możliwości zatrudnienia w naszych lokalizacjach. Wynika to z faktu, że w transformację zaangażowana jest nie tylko sama sieć produkcyjna, ale również jej pracownicy” – wyjaśnia Ros. Kolejnym krokiem w transformacji będzie uruchomienie własnego zakładu produkcji modułów akumulatorowych w Ingolstadt. Będą one montowane we wszystkich kolejnych w pełni elektrycznych modelach marki Audi.

Ukierunkowane tworzenie nowych miejsc pracy
W ramach działań związanych z tworzeniem nowych miejsc pracy w obszarze produkcji, Audi poszukuje nowych pracowników z wykształceniem metalurgicznym i elektrycznym oraz z odpowiednim doświadczeniem zawodowym. Aplikacje są obecnie przyjmowane online. Pierwsza runda rozmów kwalifikacyjnych odbędzie się 21 lipca 2023 r. w Audi w Ingolstadt. Kolejne terminy zostaną ogłoszone online na tej samej stronie internetowej. Kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne osobiście, po otrzymaniu zgłoszenia i przejściu procesu wstępnej selekcji.

Ponieważ firma nadal pogłębia umiejętności i doświadczenia w zakresie oprogramowania do cyfryzacji swoich modeli, pełną parą idą również poszukiwania ekspertów ds. oprogramowania do działu rozwoju technicznego Audi. Kandydaci mogą aplikować na te stanowiska za pośrednictwem Audi Job Portal.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment