Skip to content Skip to footer

Zysk EBITDA nazwa.pl w 2022 roku wzrósł o 40% i przekroczył 70 mln zł

W 2022 roku nazwa.pl odnotowała spektakularny wzrost wyniku EBITDA i zysku netto o 40% r/r. EBITDA osiągnęła wartość ponad 70 mln złotych, a zysk netto wyniósł ponad 55 mln złotych. To rekordowe wyniki, dzięki którym nazwa.pl wyprzedza inne firmy z branży, takie jak home.pl S.A. czy cyber_Folks S.A.

Imponujące wyniki nazwa.pl są efektem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju firmy, która polega na organicznym rozwoju i inwestycjach we własne technologie. Dynamiczny wzrost zysku oraz generowanych przepływów pieniężnych możliwy jest w dużej mierze dzięki sprofilowaniu grupy docelowej. Spółka dostarcza na rynek rozwiązania przeznaczone dla wymagających Klientów z segmentu premium, które charakteryzują się przede wszystkim wysokim zaawansowaniem technologicznym. Rok 2022 to głównie rozwój usług własnych opartych na chmurze obliczeniowej i umacnianie przez nazwa.pl pozycji krajowego lidera.

Wyniki uzyskane w 2022 roku bardzo pozytywnie wyróżniają się na tle całego rynku hostingowego. Zawdzięczamy je w dużej mierze zastosowaniu technologii cloud, rozwijanej w nazwa.pl już od ponad 10 lat. Z satysfakcją obserwujemy wzrost zainteresowania usługami dodatkowymi, zwiększającymi wartość usług hostingowych, z których korzystają Klienci nazwa.pl. Rozwój i sprzedaż usług własnych, jest tym, co w dużej mierze zapewnia spółce wysoki poziom rentowności – mówi Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl Sp. z o.o.

Rok 2023 będzie dla nazwa.pl przełomowym momentem w jej historii. Pod marką netart.com rozpoczyna się właśnie ekspansja spółki na rynki zagraniczne. Oferta trafi niebawem do ponad 6 mld potencjalnych Klientów na całym świecie, obejmując swoim zasięgiem niemal 100 krajów. W ten sposób spółka zyska dostęp do nowych rynków z zamożną klientelą, zapewniając sobie możliwość dalszego dynamicznego rozwoju w kolejnych latach. Dzięki ekspansji zagranicznej do roku 2025 spółka nazwa.pl osiągnie wynik EBITDA na poziomie ponad 200 mln złotych rocznie.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment