Skip to content Skip to footer

Z Apple’a do polskiego zespołu Dynatrace

Jako nowy dyrektor ds. rozwoju oprogramowania w gdańskim laboratorium Dynatrace, Michael Leslie będzie odpowiedzialny za zarządzanie takimi obszarami jak Host Observability, Synthetics, Business Intelligence i Cloud Experience. W nowej firmie będzie kierował zespołem 80 inżynierów, menedżerów i dyrektorów specjalizujących się w Javie, C++, JavaScript i nowoczesnych technologiach chmurowych, takich jak Kubernetes.

W swojej nowej roli Michael Leslie będzie odpowiedzialny za uproszczenie wdrażania produktów i rozwiązań Dynatrace w złożonych systemach opartych na chmurze, aby zapewnić klientom firmy niezrównany wgląd w systemy krytyczne przedsiębiorstw oraz opracowanie nowoczesnych funkcji obsługujących główne platformy chmurowe.

– Może się to wydawać zaskakujące, ale swoją przygodę z programowaniem rozpocząłem w wieku sześciu lat, odkrywając gry wideo na starych platformach Spectrum i Commodore. Każdy, kto kiedykolwiek pracował ze mną na przestrzeni lat, wie, jak bardzo pasjonuje mnie inżynieria oprogramowania wysokiej jakości i posiadanie najlepszych narzędzi do jej wspierania. Posiadanie najnowocześniejszych danych telemetrycznych z aplikacji jest niezbędne do podejmowania krytycznych decyzji na podstawie wszystkich możliwych informacji. A Dynatrace jest dla najlepszym miejscem z takim dostępem – mówi Michael Leslie.

Przed dołączeniem do Dynatrace, Michael Leslie zdobywał bogate doświadczenie zawodowe – najpierw jako Head of Product Engineer, a następnie jako Senior Development Manager w Carphone Warehouse, gdzie był odpowiedzialny za proces transformacji w dostarczaniu oprogramowania i powołanie wewnętrznego zespołu, który je tworzył. Po fuzji CW z Dixon’s Group współpracował z takimi firmami jak, Apple i Samsung, Sprint/T-Mobile, Google i IBM.

Nowy dyrektor Dynatrace kierował również kilkusetosobowymi zespołami na całym świecie, działającymi w Wielkiej Brytanii, Indiach, Polsce, Bułgarii i Stanach Zjednoczonych. Ostatnio pełnił funkcję Chief Technology Officer w Activate – brytyjskim studiu specjalizującym się w szkoleniu potencjalnych założycieli startupów.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment