Skip to content Skip to footer

Warszawa centrum obrad ekspertów bezpieczeństwa cybernetycznego. Check Point Security Day 2023!

Już po raz 23 eksperci IT oraz bezpieczeństwa sieciowego z całego kraju i Europy spotkają się podczas konferencji Check Point Security Day. Tegoroczne spotkanie odbywa się w wyjątkowym momencie. Liczba ataków cybernetycznych rośnie – grupy terrorystyczne wspierane przez hakerów atakują na Ukrainie, w Polsce, Bliskim Wschodzie. Z danych firmy Check Point wynika, że codziennie dochodzi do ponad 2000 ataków na świecie, w Polsce co prawda o połowę mniej (ok. 900), ale są one wyjątkowo bolesne dla strategicznych gałęzi gospodarki.

W ostatnich miesiącach byliśmy świadkami ataków na GPW, PKP, czołowe baki polskie, placówki opieki zdrowotnej… Stąd potrzeba tak ważnego spotkania ekspertów i dyskusji na temat najnowszych danych o skali zagrożeń cybernetycznych oraz rozwiązań stosowanych przez firmy na świecie. 

Podczas odbywającej się 19 października br. konferencji poruszone będą m.in. tematy najnowszych zagrożeń cybernetycznych dla firm, metod walki z grupami hakerskimi na świecie, zmian w firmware Quantum R81.20 oraz platformie Quantum Maestro oraz sposobów pozwalających na zwiększenie umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa (Platforma Cyber Range ).

Gościem specjalnym Check Point Security Day będzie Oded Vanunu, ceniony ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego. Posiada aż pięć opatentowanych metod obrony, które pomogły w zabezpieczeniu wielu organizacji przed zagrożeniami. Jest również aktywnym prelegentem na konferencjach takich jak: BlackHat i Defcon. Jego wnikliwe analizy i odkrycia miały ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w dzisiejszym cyfrowym świecie.

Vanunu pojawi się z wystąpieniem pt. „Web3 Warfare: obrona przed nowym pokoleniem cyfrowych hakerów”. – W epoce technologii Web3, gdzie króluje decentralizacja i innowacje oparte na technologii blockchain, pojawił się nowy rodzaj cyfrowych hakerów. Podczas sesji programowej, zagłębimy się w świat działań wojennych Web3, odkrywając wyzwania i strategie obrony przeciwko tym innowacyjnym cyberprzeciwnikom. Dowiemy się czym bezpieczeństwo w zdecentralizowanej rzeczywistości różni się od tradycyjnych podejść – opisuje swoje wystąpienie jeden z najwybitniejszych specjalistów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego na świecie.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment