AktualnościGospodarka

USECRYPT MESSENGER PRZETESTOWANY PRZEZ GLOBALNYCH EKSPERTÓW

Oded Vanunu oraz Roman Zaikin, jeden z najbardziej znanych na świecie zespołów ds. cyberbezpieczeństwa, który zasłynął podczas konferencji Black Hat USA 2019, pokazując jak łamie WhatsApp, przeanalizował system wiadomości tekstowych i rozmów głosowych wykorzystywany w aplikacji UseCrypt Messenger, umożliwiającej w pełni bezpieczne i prywatne rozmowy. Jakie były ich wnioski?

UseCrypt Messenger jest jedyną aplikacją, która szyfruje bazę danych w komunikatorze na smartfonie, uniemożliwiając wydobycie z urządzenia treści rozmów i historii połączeń. Dzięki temu możemy prowadzić bezpieczne rozmowy głosowe i tekstowe, nie obawiając się o naszą prywatność. Każdy może przetestować ten innowacyjny komunikator.

„Po przeprowadzeniu inżynierii wstecznej i dokładnej analizie, odkryliśmy, że niemożliwe jest odszyfrowanie bazy danych UseCrypt” – skomentował Oded Vanunu, współautor raportu. Ponieważ klucz do hasła (passcode) nie jest nigdzie przechowywany, nie można jego odszyfrować i uzyskać dostępu do bazy danych – odkryli eksperci.

Raport ekspertów dodatkowo stwierdził, że niemożliwe jest podsłuchiwanie rozmów VoIP wykonywanych w aplikacji ze względu na odpowiednie, dobrze zaimplementowane protokoły. Nie udało się rozszyfrować zabezpieczeń stosowanych przez komunikator. „Jesteśmy dumni z wyników raportu Odeda Vanunu oraz Romana Zaikina, który potwierdza przełomowość naszego rozwiązania” – podsumował Yuval Rabin z Lazar Vision Fund, głównego inwestora UseCrypt.

UseCrypt Messenger jest zabezpieczony hasłem (passcode) niezależnym od systemu operacyjnego telefonu, dzięki czemu nikt poza nami nie otworzy aplikacji. Nasze dane (wiadomości, historia połączeń i konwersacji, przesłane pliki) w UseCrypt Messenger są bezpieczne nawet wtedy, gdy ktoś fizycznie przejmie telefon.

UseCrypt Messenger można znaleźć pod tym adresem

Redakcja Author
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Redakcja Author
Sorry! The Author has not filled his profile.