Skip to content Skip to footer

Stolica pomaga dzieciom zrozumieć życie dorosłych

Miasto Dzieci – MINICITI nauczy bankowości, pozwoli zrozumieć pracę urzędów, szpitali, mediów i…. praktycznej naprawy samochodu w serwisie Grupy Cichy-Zasada.

Warszawskie centrum Koneser stanie się na najbliższy tydzień eksperymentalnym miastem dla dzieci, w którym będą mieli możliwość zdobyć praktyczną wiedzę na temat pracy urzędów, mediów, szpitali, policji, teatrów. To część programu edukacji młodzieży, w ramach którego fundacja Miasto Dzieci i stołeczne władze chcą pokazać prawdziwy obraz i przekazać dzieciom praktyczną wiedzę na temat codziennych spraw, związanych z dorosłym życiem… Ale nie tylko. Młodzież pozna tajniki pracy urzędów, placówek kultury (teatru, kina), straży pożarnej, policji (jak znaleźć ślady przestępstwa). Praktyczna wiedza poszerzona zostanie o sprawy związane z rozwiązywaniem codziennych problemów, np. obsługą samochodu i rozwiązywania problemów szybkiej naprawy i wymiany oleju w aucie.

Edukacja przyszłych kierowców i zaszczepianie w nich wiedzy praktycznej na temat motoryzacji jest długofalowym działaniem. Im większa wiedza i możliwość praktyki w zakresie motoryzacji, tym większa świadomość i bezpieczeństwo w dorosłym życiu – podkreśla Marek Ćwiek, Dyrektor Zarządzający Grupy Cichy-Zasada – firmy, która postawiła w centrum Koneser warsztat motoryzacyjny wykonany przez United Studios Development, z prawdziwym autem do dyspozycji dzieci.

W miasteczku dzieci będą wcielać się w różne role zawodowe, zdobywając doświadczenie oraz wynagrodzenie (miniasy), które można deponować w miasteczkowym banku. Na uczestników czeka wiele miejsc pracy: bank, galeria sztuki, klub fitness, laboratorium, komisariat policji, radio, redakcja internetowa, serwis samochodowy, szpital…

Fundacja Miasto Dzieci powstała w 2014 roku i jej celem jest kształtowanie postaw społecznych i obywatelskich wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment