Skip to content Skip to footer

Problemy Palikota. Rolls Royce właśnie trafił na aukcję

Problemy z biznesem Janusza Palikota są na afiszu już od kilku miesięcy. Polityk-biznesmen, który założył Manufakturę Piwa Wódki i Wina oraz Browar Tenczynek zastawił domy na poczet spłaty inwestorów. Teraz na aukcje trafił Rolls Royce. Inwestorzy mają jednak małe szanse na odzyskanie środków.

Spółki Janusza Palikota od sierpnia są w trakcie postępowania układowego. Zobowiązania wobec 1,6 tysiąca inwestorów wynoszą ok. 250 mln zł. Wobec postępowania i zaspokojenia jednego z głównych wierzycieli, Palikot stracił dwa domy – jeden w Warszawie, drugi w Kazimierzu Dolnym. Kwota jaką uzyskał za sprzedaż nieruchomości wyniosła 7 mln zł. To, według Palikota zaspokoiło zobowiązania wobec wierzyciela.

W znacznie gorszej sytuacji są pozostali wierzyciele, którzy raczej nie odzyskają zainwestowanych środków. Prezes i założyciel MPWiW oraz Browaru Tenczynek wziął na siebie cała odpowiedzialność, podkreślając iż przeliczył się z dynamiką rozwoju sektora alkoholowego.

Obecnie na aukcji na stronie poleasingowe.pl trafił doskonale znany Rolls Royce Ghost, który miał być wygraną dla inwestorów. 5-letnie auto wyceniono na niecały milion zł.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment