Skip to content Skip to footer

Giertych zbiera super grupę prawników przeciwko nadużyciom PiS. Chętnych nie brakuje.

Roman Giertych stanął na czele zespołu, który ma zbadać wszystkie nadużycia Prawa i Sprawiedliwości.Moją rolą będzie zorganizowanie zespołu, który na stałe będzie współpracował z różnymi resortami w celu usprawnienia procedur rozliczeń Prawa i Sprawiedliwości. Taką misję powierzył mi przewodniczący Donald Tusk — powiedział Roman Giertych w wywiadzie dla Onetu.

Czytaj również:

Giertych szybko wziął sprawy w swoje ręce. Na platformie X (wcześniej Twitter) zaapelował do prawników o wsparcie wiedzą i pomocą jego zespołu (pisownia oryginalna):”Apel. Zwracam się do koleżanek i kolegów adwokatów i radców prawnych. Potrzebujemy pilnie zespołu prawników do formułowania zawiadomień do prokuratury i różnych urzędów. Zwracam się do Was o zgłaszanie się pod tym tt, jeżeli ktoś chciałby uczestniczyć w rozliczeniach PiS. Ośmiela mnie fakt, że sam pracując w Sejmie społecznie mam moralne prawo angażować innych do takiej, społecznej pracy dla dobra Polski. Proszę, pomóżcie” – czytamy we wpisie na platformie X.

Mecenas na odzew nie musiał długo czekać. Zarówno osoby prywatne, jak i duże stowarzyszenia prawnicze zadeklarowały chęć pomocy. Co ciekawe nie tylko prawnicy, ale również studenci prawa, tłumacze, specjaliści ds. ochrony danych osobowych i wielu innych.

fot: autorstwa Zorro2212 – Praca własna, CC BY-SA 4.0

Show CommentsClose Comments

Leave a comment