Skip to content Skip to footer

Excalibur Capital numerem 1 wg MergerMarket

Excalibur Capital to butik doradztwa transakcyjnego założony w 2014 roku przez pasjonatów fuzji, przejęć i finansów przedsiębiorstw: Michała Portalewskiego i Pawła Pawłowskiego. Założyciele Excalibur Capital swoje doświadczenie zdobywali w ciągu kilkunastu lat pracy w największych instytucjach finansowych w Polsce i Londyńskim City.

Idea biznesowa założycieli polega na oferowaniu usług świadczonych przez największe i najlepsze banki inwestycyjne na świecie – zarezerwowanych wcześniej wyłącznie dla globalnych korporacji – przedsiębiorstwom w Polsce.


Krawcy miarowi świata M&A
– Wynieśliśmy doświadczenie z pracy przy kilkusetmilionowych transakcjach w różnych branżach. Wiemy jak z sukcesem doprowadzać projekty tej skali do szczęśliwego końca. Każdy proces jest oczywiście inny, ale wiemy, że tym bardziej o jego sukcesie decydują tu, poza kompetencjami merytorycznymi, pieczołowitość i elastyczność w podejściu do ich realizacji, które to reprezentujemy. Pozwala nam na to niekorporacyjna struktura, jaką stworzyliśmy. I chyba właśnie za to cenią nas najbardziej nasi klienci – podkreśla Michał Portalewski, Współzałożyciel i Partner Zarządzający Excalibur Capital oraz dodaje – Jesteśmy wdzięczni lokalnym i międzynarodowym partnerom za ich bezcenny wkład w nasz sukces, a klientom za zaufanie jakim nas obdarzyli powierzając swoje „biznesowe dzieci”.
W tym roku członkowie zespołu Excalibur Capital doradzali między innymi przy fuzji najpopularniejszych w Polsce marek soków jednodniowych – Victoria Cymes i Bracia Sadownicy. Od strony sell-side wspierali także największą w Polsce firmę zajmującą się regeneracją turbosprężarek – Inter-Turbo, jednego z najbardziej rozpoznawalnych producentów opakowań elastycznych – Drukpol oraz XBS Group – firmę działającą w obszarze logistyki oraz zarządzania łańcuchem dostaw. Każdą z czterech wymienionych transakcji udało się zamknąć z inwestorem zagranicznym, branżowym lub finansowym.


Międzynarodowy ekosystem
Firma oferuje usługi doradztwa transakcyjnego skierowane do przedsiębiorców, którzy planują sprzedaż swojej firmy (w części lub w całości), poszukują inwestorów zagranicznych (aby pozyskać kapitał na rozwój) lub rozważają przejęcie innego podmiotu. Doradcy firmy pełnią rolę strategicznego partnera w procesie sprzedaży, dbającego o kompleksowe przygotowanie przedsiębiorstwa do transakcji. Partnerzy Zarządzający Excalibur Capital – Michał Portalewski i Paweł Pawłowski – osobiście bardzo mocno angażują się w każdy proces, blisko współpracując z właścicielami firm, przeprowadzając ich przez kolejne etapy transakcji. Koncentrują się przy tym na proponowaniu swoim klientom najlepszych opcji strategicznych, skalibrowanych w sposób, by mogli oni zrealizować cele i osiągać rezultaty (nie tylko finansowe) jakie założyli. Za sprawą rozległej sieci kontaktów biznesowych, siedem z ośmiu transakcji w 2023 roku doradcy zrealizowali przy zaangażowaniu strategicznych inwestorów zagranicznych.
– Dzięki rozległym kontaktom w tej branży na całym świecie, zbudowaliśmy ekosystem, międzynarodową społeczność, która liczy dziś ponad 200 zaufanych i efektywnych doradców. Ludzi z tożsamym nam podejściem do M&A. To gwarant naszej skuteczności. Dzięki temu potrafimy skutecznie identyfikować wartościowych inwestorów z różnych zakątków świata, takich jak Stany Zjednoczone, Australia, Japonia, Hong Kong, Indie oraz oczywiście przede wszystkim z Europy – uzupełnia Paweł Pawłowski, drugi ze Współzałożycieli i Partner Zarządzający Excalibur Capital.


Przypieczętowana pozycja #1
W połowie sierpnia Excalibur Capital podpisał kolejną, 8. już transakcję w tym roku, co ugruntowało pozycję firmy w rankingach MergerMarket.com. Doradcy wspierali przy tym właścicieli Master Pharm, drugiego co do wielkości w Europie Wschodniej producenta i usługodawcę w obszarze tworzenia witamin i suplementów diety przy sprzedaży większościowych udziałów Grupie Procemsa, wiodącemu europejskiemu producentowi i dostawcy suplementów diety.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment