Skip to content Skip to footer
ethereum przychody

Ethereum osiąga 10 miliardów dolarów przychodu

Współczesny świat finansów coraz bardziej się zdigitalizuje, a kryptowaluty pozostają jednym z najgorętszych tematów w branży. Ethereum, wiodąca platforma cyfrowych smart kontraktów, osiągnęła ponad 10 miliardów dolarów skumulowanego przychodu od czasu uruchomienia w 2015 roku. Spróbujmy przeanalizować, co oznacza ten kamień milowy dla rynku kryptowalut i co czeka Ethereum w przyszłości.

Ethereum – szybkie tempo wzrostu przychodów

Osiągnięcie rocznych przychodów na poziomie 10 miliardów dolarów zajęło Ethereum około 7,5 roku, co jest niesamowitym osiągnięciem. Według nowego raportu firmy Caleb & Brown, tempo wzrostu Ethereum przewyższa wiele największych firm zajmujących się oprogramowaniem. Ethereum osiągnęło 10 miliardów dolarów w nieco ponad 7,5 roku – to szybciej niż Meta (dawniej Facebook), której zajęło to 8 lat, oraz Microsoftowi, któremu zajęło to aż 19 lat.

źródło: Caleb&Brown

Jak to się stało?

Ethereum osiągnęło ten kamień milowy dzięki opłatom pobieranym od transakcji i poprzez wiele innych aktywności w swojej sieci. Obejmuje to płatności za korzystanie ze zdecentralizowanych aplikacji, tworzenie i handel NFT, wysyłanie płatności w tokenach cyfrowych tworzonych na bazie sieci i wiele innych czynników. To właśnie te aplikacje i rozwiązania są dziś w centrum zainteresowania – Ethereum staje się coraz bardziej popularnym wyborem w branży DeFi.

Spadki Ethereum

Niestety, wraz z ogólnym pogorszeniem koniunktury na rynku kryptowalut, przychody Ethereum spadły o ponad 77% w porównaniu z rokiem poprzednim. Według danych firmy analitycznej Token Terminal, zdecentralizowana sieć osiągnęła na ten moment (w skali ostatnich 365 dni) przychody w wysokości bliskiej 1,7 miliarda dolarów. Jednakże, pomimo tego spadku, Ethereum wciąż pozostaje jednym z najbardziej wartościowych projektów w branży kryptowalut.

przychody ethereum

źródło: Token Terminal; dane z 26.09.2023

Co czeka Ethereum w przyszłości?

Niedawna wycena przeprowadzona przez VanEck sugeruje, że do 2030 roku przychody sieci Ethereum mogą wzrosnąć z 2,6 miliarda dolarów do 51 miliardów dolarów rocznie. Rozwój aplikacji DeFi i rosnące zastosowanie w przemyśle gier Play to Earn to tylko niektóre z obszarów, w których Ethereum może jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła.

Słowem podsumowania

Ethereum to bez wątpienia jedna z najważniejszych kryptowalut i platform blockchain w branży krypto. Z jej bogatą historią i osiągnięciami, które obejmują nie tylko wymiar zwrotów, które przyniosła inwestorom, ale też zaawansowane rozwiązania w dziedzinie smart kontraktów, Ethereum wciąż przyciąga uwagę. Przyrost mierzony w dolarach z pewnością nie będzie dłużej jedynym kryterium, którym mierzyć się będzie Ethereum, ale jest to z pewnością dobry omen dla potencjalnych inwestorów i przyszłych użytkowników całego ekosystemu.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment