Skip to content Skip to footer

Dyrektor – prezesem

Dietmar Mnich, dotychczasowy dyrektor zakładu w Poznaniu, obejmie dodatkowo funkcję prezesa zarządu spółki Volkswagen Poznań. Od 1 lipca Zastąpi na tym stanowisku Jensa Ocksena, który po 35 latach pracy przechodzi na emeryturę.– Dziękuję Jensowi Ocksenowi za lata wspólnej pracy w Volkswagen Samochody Dostawcze – ale przede wszystkim za ponad trzydzieści lat ogromnego zaangażowania w koncernie Volkswagen – powiedział Thomas Sedran, prezes marki Volkswagen Samochody Dostawcze. – Jego mistrzowskim wyczynem była budowa od zera zakładu Craftera we Wrześni.

Jens Ocksen, dotychczasowy prezes zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o. oraz członek kierownictwa marki Volkswagen Samochody Dostawcze, jest od 2006 roku związany z Poznaniem. Jest członkiem Rady Mentorów Urzędu Miasta Poznania. W 2017 roku Marszałek Województwa Wielkopolskiego wyróżnił Jensa Ocksena, jako pierwszego obcokrajowca, Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za czynienie dobra. W 2018 roku Jens Ocksen uzyskał tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Poznańskiej.

Dietmar Mnich jest dyplomowanym inżynierem (kierunek technologia produkcji). Zawodowo związany od ponad 30 lat z koncernem Volkswagen. Swoją karierę w VW rozpoczął w 1990 roku w dziale techniki zakładowej i inżynierii mechanicznej. Od tego czasu pełnił różne funkcje w zakładach koncernu, m.in. funkcję dyrektora zakładu Volkswagen Aktiengesellschaft w Pacheco w Argentynie, a także dyrektora zakładu w Hanowerze, w Niemczech. W 2014 roku objął stanowisko dyrektora zakładu w Poznaniu.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment

0.0/5