Skip to content Skip to footer

Dacia podsumowała miniony rok

Dacia zamknęła ubiegły rok z wynikiem 17 845 zarejestrowanych aut, co dało marce 3,8% rynku samochodów w Polsce. Jest szóstą najchętniej wybieraną marką przez klienta indywidualnego. Struktura sprzedaży zaskoczeniem nie jest. Aż 57% modeli stanowią samochody z fabryczną instalacją LPG.



Liderem sprzedaży jest Dacia Duster. W zeszłym roku zarejestrowano 9 100 tych aut.  Model ten był trzecim najchętniej wybieranym przez klientów indywidualnych SUV-em w Polsce. W tym roku auto może rozbić bank. Na rynku pojawi się bowiem Nowy Duster. Dacia Sandero znalazła się rankingach sprzedaży dla klienta indywidualnego na trzecim miejscu. W zeszłym roku zarejestrowano 5 159 modeli Sandero. Dodatkowo o 53% wzrosła w porównaniu do 2022 roku sprzedaż Joggera. W 2023 roku zarejestrowano 3 186 Dacii Jogger, co daje 53% wzrostu vs 2022 rok. Najchętniej wybieraną wersją był Jogger 7-miejscowy, z silnikiem ECO-G 100. Sprzedaż Joggera z silnikiem dwupaliwowym ECO-G (benzyna+LPG) wyniosła 2 718 sztuk, co oznacza, że 87% klientów wybrało ten silnik. Ogólnie, w 2023 roku 57% ogólnej sprzedaży Dacii stanowiły samochody z fabryczną instalacją LPG.



– Bardzo cieszy nas duży wzrost sprzedaży Joggera oraz to, że pozostajemy jedną z sześciu marek najchętniej wybieranych przez klienta indywidualnego w Polsce. Dacia we wszystkich swoich modelach oferuje fabryczną instalację LPG, która spotyka się z dużym zainteresowaniem. W tym roku planujemy zaprosić klientów do naszych zupełnie nowych, zmienionych salonów. Szykujemy również wiele nowości, jak m.in. zupełnie nowy model naszego kultowego Dustera – mówi Agnieszka Łyżwińska, Dyrektor Zarządzająca Dacia East.



Warto dodać, że według Autovisty Dacia znalazła się wśród marek najlepiej utrzymujących wartość rezydualną w Polsce.

W 2024 roku Dacia zapowiada wprowadzanie nowej identyfikacji wizualnej w salonach marki. Na rynku pojawi się nowy Duster i jego wersja hybrydowa, do sprzedaży wejdzie nowy Jogger Hybrid 140 oraz nowa elektryczna Dacia Spring. Rok zamknie premiera Bigstera, który oficjalnie trafi do sprzedaży w 2025 roku.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment