Skip to content Skip to footer

Check Point wśród firm najbardziej godnych zaufania w rankingu Newsweek

Check Point Software Technologies z Izraela, Koreański Naver oraz francuska firma 3DS zostały uznane za najbardziej wiarygodne firmy IT na świecie – to wynik rankingu opublikowanego przez prestiżowy magazyn NEWSWEEK World’s Most Trustworthy Companies.


W opinii ekspertów to bardzo nieoczywiste wybory w kategorii „oprogramowanie i telekomunikacja”, świadczące o wzroście znaczenia szybko rozwijających się firm o wysokiej specjalizacji. Popularne, globalne marki takie jak Microsoft czy IBM, zajęły miejsca poza czołową 10. Liderami okazali się południowokoreański dostawca usług internetowych, izraelski ekspert od cyberbezpieczeństwa oraz francuski dostawca usług rozwoju produktów w chmurze. Wśród uwzględnionych firm jest również polskie przedsiębiorstwo – Asseco.

W zestawieniu pojawiły się również znani giganci technologiczni pokroju SAP (4 miejsce), Microsoft (15 miejsce) czy IBM (32.) Na 37 pozycji ulokował się z kolei jeden z polskich liderów oprogramowania – Asseco.

W świecie coraz bardziej wyrafinowanych i częstych cyberataków zaufanie i współpraca mają ogromne znaczenie. Od 30 lat nasi klienci i partnerzy powierzają nam bezpieczeństwo swoich pracowników, sieci i danych. To wyróżnienie dodatkowo potwierdza zarówno siłę naszego podejścia do cyberbezpieczeństwa, które stawia przede wszystkim na zapobieganie, jak i trwały charakter marki – powiedział Rupal Hollenbeck, prezeska w firmie Check Point Software Technologies, która zajęła drugie miejsce w rankingu, nawyższe przyznane firmie z obszaru cyberbezpieczeństwa.

Badanie opiera się na obszernej ankiecie przeprowadzonej we współpracy ze Statista. Ponad 70 000 uczestników oceniło firmy, które znały i które miały siedzibę w swoim kraju, w oparciu o trzy filary: zaufanie klientów, zaufanie inwestorów i zaufanie pracowników. Zebrano 269 000 ocen. Newsweek przeprowadził także analizę nasłuchu społecznego, a także weryfikację firm pod kątem niedawnych skandalów i postępowań sądowych.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment