Skip to content Skip to footer

Carbon Studio SA ze wzrostem zysku EBIT (+85 proc.) i przychodów ze sprzedaży (+45 proc.) w I półroczu 2023 roku

Carbon Studio SA, notowany na NewConnect developer gier i technologii VR, osiągnął w I półroczu 2023 roku znaczący wzrost wyników finansowych. Od stycznia do czerwca br. zysk z działalności operacyjnej EBIT wzrósł do poziomu 1,5 mln zł, to prawie dwukrotny wzrost względem analogicznego okresu roku poprzedniego. W tym czasie spółka osiągnęła zysk netto w wysokości ponad 1,2 mln zł (41 proc. rdr.) W raportowanym okresie przychody netto ze sprzedaży osiągnęły ponad 3,5 mln zł – w porównaniu do 2,4 mln zł po I półroczu ub. roku.

Tylko w II kwartale br. Carbon Studio osiągnęło stabilne przychody na poziomie ok 1,6 mln zł. Na wypracowane wyniki wpływ miała sprzedaż autorskich produkcji Studia: Warhammer Age of Sigmar – Tempestfall w wersji na platformy Meta Quest i PC VR oraz popularnej serii gier The Wizards. Aktualnie zespół pracuje nad aktualizacją o nazwie The Wizards – Dark Times: Brotherhood. Premiera odbędzie się 19 października na platformie Steam, Meta Quest i Viveport.

Miesiąc później, 29 czerwca br., swoją premierę na Meta Quest miała inna autorska gra Studia pt. Mindset. To pierwsza produkcja Carbon Studio, w której wykorzystana została technologia hand tracking. Dzięki niej gracz nie potrzebuje kontrolerów, by móc wchodzić w interakcję z otoczeniem, co umożliwia wysoki poziom komfortu oraz pogłębia immersję w trakcie rozgrywki. Planowany jest rozwój tytułu o rozszerzoną rzeczywistość i dostęp na innych platformach.


Aktualnie Spółka finalizuje prace nad potężną aktualizacją swojej bestsellerowej gry The Wizards – Dark Times pt. The Wizards – Dark Times: Brotherhood. Oprócz nowej wersji Remastered oraz wielu ulepszeń do trybu dla jednego gracza, zaktualizowana wersja wprowadzi tryb coop multiplayer. Premiera na platformach Steam, Meta Quest i Viveport zaplanowana jest na 19 października br. Wydawcą jest Vertigo Games
Carbon Studio także Hunt Togethergracze wcielą się w niecodzienną postać ducha, a także łowcy duchów. Tytuł w pierwszej kolejności trafi na platformę Meta Quest. Premiera jeszcze w tym roku.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment