Skip to content Skip to footer

Vela Poland zakończyła emisję, chce podbić nowe rynki

Spółka Vela Poland, właściciel grupy serwisów Tripinvest zakończył emisję crowdinvestingową. Firma pozyskała około 300 tys. zł od 51 inwestorów. Pozyskany kapitał przeznaczy na rozwój oferty, działania marketingowe, a także wprowadzenie usług na kolejnych rynkach. Vela Poland planuje również pierwsze inwestycje w budowę i oferowanie nieruchomości w Hiszpanii. Właściciel grupy serwisów nieruchomości Tripinvest aktualnie funkcjonuje na 6 rynkach, a docelowo planuje zaistnieć w 20 krajach. W przyszłym roku Vela Poland zakłada debiut na NewConnect.

– Chociaż zakładaliśmy, że pozyskamy większą kwotę w emisji, to jednak jesteśmy zadowoleni, że przy takim sentymencie i nastawieniu do rynku pozyskaliśmy 300 tys. zł. To znak, że udało nam się przekonać kolejną grupę inwestorów, w sumie 51 osób. To kolejne osoby, które uwierzyły w nasz biznes – mówi Michał Ćwierzyk, prezes Vela Poland. – Przeprowadzona emisja pozwoliła nam także nawiązać wiele obiecujących kontaktów. Wielu inwestorów sygnalizowało nam, że czeka na kolejny etap rozwoju spółki. To dobry znak, bo możemy liczyć, że w kolejnych miesiącach przyciągniemy nowych partnerów do naszych projektów. Szczególnie obiecująco wygląda rozwój oferty na nowych rynkach – dodaje Michał Ćwierzyk.

Aktualnie spółka oferuje usługi na 6 rynkach, które mają największy udział w kupnie nieruchomości w Hiszpanii, a docelowo planuje zaistnieć w 20 krajach. Dedykowana platforma Tripinvest jest adaptowana na nowe rynki. W maju jeszcze podczas emisji, Vela Poland zarejestrowała nową spółkę zależną w Wielkiej Brytanii. Spółka skierowała usługi do pierwszych klientów i odnotowała sprzedaż. Vela Poland jest właścicielem biura nieruchomości i grupy serwisów Tripinvest z ofertami nieruchomości w zagranicznych kurortach. Wartość transakcji sprzedaży nieruchomości w 2022 roku, w których pośredniczyła Vela Poland wyniosła kilkadziesiąt mln zł. W 2022 roku spółka zrealizowała większość zakładanych celów emisyjnych, przebiła szacowane wyniki finansowe i osiągnęła prawie 2 mln zł przychodów.

– Na kolejne miesiące 2023 roku planujemy rozwój naszej oferty. Prowadzimy kilka zaawansowanych projektów, rozwijamy ofertę związaną z wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami. Prowadzimy też rozmowy z partnerami zainteresowanymi bezpośrednim budowaniem budynków w Hiszpanii. W 2023 roku wprowadziliśmy pełną obsługę nieruchomości dla naszych klientów, od pomocy w zakupie, przez organizację procesu, a kończąc na zarządzaniu nieruchomością

Według danych Vela Poland w ostatnich trzech latach rośnie średnia kwota rezerwacji nieruchomości w Hiszpanii dokonywanych przez inwestorów z Polski. Jeszcze w 2022 roku średnia kwota wynosiła 208 tys. euro, a wstępne dane z 2023 roku pokazują już 230 tys. euro. Na wzrost tej kwoty ma coraz silniejsze możliwości kapitałowe polskich inwestorów, a także stabilnie rosnące ceny nieruchomości w Hiszpanii.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment