Skip to content Skip to footer

Polacy w poszukiwaniu długowieczności i lepszego samopoczucia

Ośrodki medyczne na całym świecie prześcigają się w szerokiej ofercie badań specjalistycznych i zabiegów. Lekarze wdrażają wiele badań związanych ze stylem życia w nadziei na odwrócenie procesu starzenia. Od kilku lat pacjenci mogą w wybranych klinikach kompleksowo zbadać stan zdrowia i uzyskać wskazówki jak wyeliminować czynniki, mające wpływ na długość i jakość życia. To nowy trend mający na celu zatrzymanie procesów starzenia. Od września br. podobny program rusza w Polsce, w klinice Columna Medica.

Eksperci są zgodni. Od wielu lat ludzie poszukują złotego środka, który zagwarantuje im lepszą jakość życia i spowolnienie procesu starzenia. David Sinclair, profesor Harvard Medical School i badacz długowieczności, twierdzi dla przykładu, że diety bogate w białko zwierzęce naprawdę pomagają ludziom poczuć się lepiej tylko na krótką metę. – Jestem przekonany, a potwierdzają to dane z badań populacyjnych, że dieta mięsożerna na dłuższą metę nie zapewnia długowieczności – mówi w podcaście „The Knowledge Project Podcast”. W wielu niebieskich strefach na świecie – obszarach, w których ludzie osiągają wiek 100 lat – ludzie prawdopodobnie mają dietę opartą na roślinach.

Nierzadko zdarza się, że osoby, które poważnie traktują długowieczność, mają apteczkę pełną suplementów. Ale czy to jest jedyne rozwiązanie? Jakie suplementy potrzebuje nasze ciało, żeby zwolnić proces starzenia i zapewnić lepsze samopoczucie w starszym wieku?

Na takie i jeszcze inne pytania ma odpowiedzieć program Diagnozuj i dbaj który znalazł się w ofercie w klinice Columna Medica, w Łasku obok Łodzi. Celem kompleksowego badania jest ocena aktualnego stanu zdrowia pacjenta, wykonanie badań oraz pomiarów, a także zaproponowanie rozwiązań (diety, suplementacji, ćwiczeń fizycznych), które pozwolą na utrzymanie równowagi pomiędzy zdrowiem fizycznych i psychicznym. Taka równowaga jest bowiem kluczem do utrzymania witalności i wyeliminowania czynników stresogennych, mających bardzo duży wpływ na jakość i długość naszego życia – podkreśla Justyna Walerowska Madej, ekspert kliniki Columna Medica.

Dbanie o optymalny tryb życia i planowanie lepszego jakościowo procesu starzenia staje się standardem na świecie. Najnowsze badania będące w ofercie klinik (takich jak Columna Medica) mają za zadanie monitoring i weryfikację naszych przyzwyczajeń żywieniowych, ruchowych i stylu życia, aby pozwoli na spowolnienie procesu starzenia.

Program analizy witalności pacjentów w Columna Medica dokona oceny wieku biologicznego pacjenta, aktualnego stanu fizycznego, gospodarki hormonalnej, odżywiania, jakości snu. Na podstawie wyników eksperci zaproponują optymalne rozwiązania wzmacniające odporność ogólną organizmu, zmniejszające ryzyko wystąpienia chorób wynikających z obciążenia genetycznego oraz wynikającego z trybu życia (m.in. zaburzeń metabolicznych czy hormonalnych) lub zmian degeneracyjnych układu ruchu.

W Columna Medica pacjenci – po przebyciu tzw. ścieżki badań – otrzymają opinię i wskazówki w zakresie niezbędnych zmian, która pozwolą wprowadzić ich zdrowie na właściwe tory, bo ruch i dieta to kluczowi partnerzy w zachowaniu zdrowia.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment