Skip to content Skip to footer

Pierre-Martin Bos dyrektorem działu pojazdów PBV – Kia Europe

Kia Europe mianowała Pierre-Martina Bosa na stanowisko dyrektora działu pojazdów użytkowych PBV. Bos będzie pracować na nowo utworzonym stanowisku w Kia Europe, w regionalnej centrali we Frankfurcie. Jako starszy dyrektor, Bos przejmie zarządzanie istniejącym już zespołem ludzi, który od 2021 roku działa w Europie.

Głównym zadaniem nowego dyrektora jest przygotowanie europejskiego rynku na pojawienie się nowych pojazdów typu PBV i wspieranie ciągłego rozwoju działalności B2B dla marki Kia. Innowacyjny segment pojazdów obejmuje auta produkowane seryjnie, które można zoptymalizować na potrzeby określonej branży. W 2025 roku Kia planuje wprowadzić na rynek średniej wielkości model PBV, który będzie produkowany w zakładzie w Hwaseong, specjalizującym się w wytwarzaniu tego typu pojazdów. Połączone w sieć elektryczne pojazdy użytkowe PBV są szczególnie poszukiwane w sektorze lekkich aut użytkowych i w transporcie pasażerów. Kia mocno inwestuje w segment samochodów dostawczych w Europie, a zadaniem Bosa jest szybkie przygotowanie rynku i zbudowanie sieci sprzedaży nowego rodzaju pojazdów.

Bos wnosi ponad dwudziestoletnią wiedzę i doświadczenie w branży motoryzacyjnej – od 1999 roku z powodzeniem zajmował kilka odpowiedzialnych stanowisk w koncernie Stellantis i markach, które do niego należą, działając na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

O nowej roli dyrektora działu pojazdów PBV Bos mówi: „To dla mnie zaszczyt. Cieszę się, że mogę przygotowywać europejski rynek na wprowadzenie pojazdów w tym rewolucyjnym segmencie. Za sprawą samochodów elektrycznych Kia pokazała, że w krótkim czasie może stać się liderem rynku. Jestem pod wrażeniem tego, jak marka angażuje klientów na każdym kroku i osiąga najwyższy poziom ich satysfakcji na drodze do przekształcenia się w dostawcę zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności. To dla mnie siła napędowa do działania i do zbudowania silnej sieci partnerów, aby przygotować rynek na pojazdy PBV w Europie”.

Won-Jeong Jeong, prezes Kia w Europie, powiedział: „Kia jest zaangażowana we wprowadzanie innowacji jako dostawca zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności. Dzięki naszemu wyjątkowemu podejściu do pojazdów PBV oferujemy rynkowi B2B zupełnie nowy sposób korzystania ze zrównoważonej i w pełni połączonej mobilności. Pierre-Martin Bos to doświadczony menedżer, który doskonale rozumie naszych klientów. Musi wykonać ważną, pionierską pracę, która w przyszłości pomoże jeszcze lepiej pozycjonować markę Kia w Europie”.

Bos studiował inżynierię mechaniczną na I.S.A.T. (Instytut Techniki Samochodowej i Transportu) we Francji. W 1998 roku, z tytułem magistra rozwoju silników, ukończył I.F.P. w Paryżu. Następnie kontynuował międzynarodową karierę menedżerską w firmach Fiat, Fiat Chrysler i Stellantis w Europie oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Jako dyrektor zarządzający Fiat Professional kształtował segment samochodów dostawczych na wielu europejskich rynkach. Ostatnio, jako szef działu LCV & B2B w koncernie Stellantis, miał znaczący wpływ na osiągnięcie wiodącej pozycji na rynku przez marki należące do koncernu w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment