Skip to content Skip to footer

Najlepsze Kliniki rehabilitacji w Polsce

Brak ruchu, nieszczęśliwy wypadek czy zwyrodnienia i zła dieta – efektem jest ból kręgosłupa, który odczuwa blisko 90 proc. Polaków. Ból pojawia się niemal w każdym wieku i każdy z nas może go doświadczyć…. Najczęstszą jego przyczyną jest dyskopatia polegająca na uszkodzeniu dysków, czyli krążków międzykręgowych. Są one odpowiedzialne za ruchy kręgosłupa. Ich wada lub uszkodzenie skutkuje bólem. W szpitalach co roku leczy się i rehabilituje blisko 2 mln osób……

Rehabilitacji potrzebujemy coraz częściej i coraz częściej sami za nią płacimy. Jak wybrać najlepszy ośrodek? Liczy się wykształcenie zespołu czy nowoczesne wyposażenie?  W Polsce pracuje ponad 75 tys. fizjoterapeutów – większość w prywatnych gabinetach i klinikach. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając specjalistę? Gdzie szukać profesjonalnej pomocy medycznej? Pomocą może być nasz przewodnik. 

Columna Medica***** to nowoczesna klinika rehabilitacji połączona z przytulnym hotelem oraz strefą Medical SPA & Wellness, położona w otoczeniu 100-letniego lasu, w pobliżu Łodzi. Ośrodek oferuje szeroki zakres usług: od rehabilitacji i konsultacji lekarskich (czołowi specjaliści neurochirurgii w Polsce – Prof. dr hab. n. med. Dariusz Jaskólski i Europie do dyspozycji pacjentów) po odchudzanie, relaks, kosmetologię i medycynę estetyczną. Klinika specjalizuje się w bezinwazyjnym leczeniu kręgosłupa, ortopedycznej terapii manualnej oraz rehabilitacji neurologicznej. To jeden z niewielu ośrodków w Europie, oferujący kompleksowy program dla kręgosłupa opracowany przez międzynarodowego specjalistę ds. rehabilitacji – Josefa Hesslingera.

Leczenie wspomagane jest zabiegami z zakresu fizykoterapii, hydroterapii i zajęciami na świeżym powietrzu w otoczeniu lasu. Wyjątkowy charakter tego zapewnia bardzo wysoki poziom usług hotelarskich (butikowy obiekt), restauracja z wybitnym szefem kuchni oraz zaplecze SPA dostępne dla gości. To klinika na miarę najlepszych zagranicznych ośrodków zdrowia. Nie dziwi zatem zainteresowanie i obecność pacjentów z Emiratów Arabskich, Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii.

Klinika rehabilitacji Międzylesie ****(Warszawa)to nowoczesny ośrodek (CLINEA), któryrealizuje kompleksowe programy rehabilitacyjne m.in. po urazie, kontuzji, operacji, udarze, zawale, pozwalając na powrót do sprawności już od wypisu ze szpitala. Klinika oferuje pobyt stacjonarny, rehabilitację dzienną, z asystą interdyscyplinarnego zespołu profesjonalistów, którzy wspólnie realizują proces usprawniania (lekarze specjaliści, fizjoterapeuci, masażyści, terapeuci zajęciowi, psycholodzy i psycholodzy kliniczni, logopedzi i neurologopedzi, dietetycy, animatorzy, pielęgniarki, opiekunowie).

Pacjenci mogą skorzystać z innowacyjnych urządzeń robotycznych z kamerami 3D: Reo-ambulator do terapii chodu, D-WALL, bieżnia antygrawitacyjna, schody DST. Ośrodek oferuje pobyt w komfortowych pokojach, basen rehabilitacyjny, kriokomora, 4 sale kinezyterapii.

Krojanty ***(Kaszuby/ bory Tucholskie)to znany od lat, rozbudowany ośrodek leczenia urazów kręgosłupa, leczenia i rehabilitacji stacjonarnej. Klinika leczy narządy ruchu i schorzenia kręgosłupa a przez tutejszą kriokomorę o temperaturze do 60 stopni Celsjusza przeszło już 30 tysięcy pacjentów. W klinice zatrudnionych jest 90 pracowników, z czego 50 personelu medycznego, stąd ośrodek jest w stanie pomieścić jednocześnie kilka turnusów pacjentów jednocześnie. Klinika stosuje wszystkie dostępne na świecie urządzenia i techniki specjalistyczne oraz zabiegi medycyny naturalnej, akupunkturę, masaż i akupresurę.

Carolina Medical Center(Warszawa) ***to jeden z najnowocześniejszych ośrodków w Europie pod względem standardów i innowacyjności oferowanych usług. Jest to jednak szpital i przychodnia umiejscowiona w stolicy. Klinika współpracuje z 300-osobowym zespołem, w skład którego wchodzą lekarze różnych specjalizacji, radiolodzy, fizjoterapeuci, pielęgniarki, pracownicy bloku operacyjnego, zespół obsługowy oraz administracja. Ośrodek dysponuje 4 salami operacyjnymi z najnowszym technologicznie sprzętem medycznym; nowoczesnym oddziałem szpitalnym, świetnie wyposażonym Centrum Diagnostyki Obrazowej oraz Centrum Rehabilitacji.

Nowy Dwór ***(Mazowsze)to biały, zabytkowy dwór z bogatą przeszłością, który dzisiaj w swych murach kryje ośrodek dla osób poszukujących rehabilitacji i rekonwalescencji. To wyjątkowy ośrodek leczenia schorzeń kręgosłupa, narządu ruchu i schorzeń neurologicznych.

Villa Park Ciechocinek ****to Centrum Rehabilitacji Strukturalnej, które funkcjonuje w oparciu o techniki Strukturalnej Pracy z Ciałem wg. koncepcji Anatomy Trains. Jest jedynym w Europie centrum rehabilitacji bazującym na wiedzy i doświadczeniu zespołu Terapeutów Strukturalnie Pracujących z Ciałem (Structural Body Workers), na czele którego stoi Wojciech Cackowski.

Ośrodek Nasza ocena
Columna Medica – Wyjątkowy ośrodek na mapie Polski.  Najwyższy, światowy poziom obsługi, opieki zdrowotnej, hotelu i gastronomii. Pobyt to spa dla ciała i duszy.

Klinika rehabilitacji Międzylesie – Komfortowy ośrodek w stolicy, zaplecze hotelowe, dobra opieka, standardy międzynarodowe w ramach grupy klinik Orpea

Krojanty – Znany, duży ośrodek kliniczny, stosujący wszystkie dostępne na świecie techniki oraz zabiegi medycyny naturalnej, akupunkturę, masaż i akupresurę.

Carolina Medical Center – Typowy ośrodek medyczny z salami zabiegów, rehabilitacja ambulatoryjna, brak Hotelu i restauracji

Nowy Dwór Mały – Przytulny dworek, sprzyjający odnowie po przebytej operacji niż samym zabiegom medycznym

Villa Park Ciechocinek – Ładny hotel, profesjonalne zabiegi, terapia ogólna ciała., autorski program

rehabilitacyjny.

Na podstawie informacji WWW Manager Magazine Online

Show CommentsClose Comments

Leave a comment