Skip to content Skip to footer

LOT odwołuje rejsy na trasie Warszawa-Berlin

– PLL LOT odwołuje w środę rejsy między Warszawą a Berlinem w związku z zapowiedzianym na ten dzień strajkiem ostrzegawczym na lotnisku Berlin-Brandenburg (BER) – poinformował we wtorek rzecznik przewoźnika Krzysztof Moczulski.

Związek zawodowy Verdi poinformował w poniedziałek, że z powodu strajku ostrzegawczego z lotniska Berlin-Brandenburg (BER) w stolicy Niemiec w środę nie będą startowały samoloty pasażerskie. W strajku będą brać udział m.in pracownicy służb obsługi naziemnej i ochrony.

„W związku z zapowiedzianym na jutro strajkiem ostrzegawczym personelu lotniska w Berlinie, rejsy do stolicy Niemiec zostaną anulowane. Pasażerowie mogą zwrócić bilet lub zmienić rezerwację na stronie lot.com ” – przekazał Moczulski we wtorek na Twitterze.Chodzi o rejsy PLL LOT z Lotniska Chopina o godz. 9.15 i 16.35.Strajk ostrzegawczy ma trwać przez całą środę – od rana do późnego wieczora. „W tej sytuacji należy założyć, że na lotniku BER tego dnia nie będą mogły odbywać się żadne regularne loty pasażerskie, dlatego poinformowaliśmy również wszystkie współpracujące z nami firmy o zapowiadanym strajku ostrzegawczym” – przekazała spółka lotniskowa.

Jak poinformował związek Verdi, dotychczasowe rozmowy w sprawie układów zbiorowych nie przyniosły rezultatu, w związku z czym „pasażerowie muszą spodziewać się poważnych opóźnień i odwołań lotów”.Verdi domaga się podwyżki w wysokości 500 euro miesięcznie dla pracowników obsługi naziemnej i lotniska w okresie 12 miesięcy. (PAP)

Show CommentsClose Comments

Leave a comment