Skip to content Skip to footer

Fortinet wprowadził do oferty firewall FortiGate 90G

Fortinet wprowadził do oferty firewall FortiGate 90G. Jest to pierwsze urządzenie z funkcjonalnością Secure SD-WAN i NGFW, wyposażone w nowy układ ASIC Security Processing Unit 5 (SP5), który odpowiada wyłącznie za przetwarzanie obliczeń dotyczących procesów bezpieczeństwa oraz – dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji – zapewnia ich wiodącą w branży wydajność, skalowalność i energooszczędność w przystępnej cenie.

Ten nowy dodatek do portfolio bezpiecznych rozwiązań sieciowych firmy Fortinet rozszerza jej możliwości w zakresie obejmowania całej sieci hybrydowej spójną ochroną, ujednoliconym zarządzaniem, analityką i bazującymi na sztucznej inteligencji usługami bezpieczeństwa FortiGuard.

Nowa seria firewalli nowej generacji (NGFW) FortiGate 90G zapewnia bezpieczne funkcje sieciowe klasy korporacyjnej dla rozproszonej infrastruktury brzegowej, takie jak hybrydowy firewall typu mesh, SD-WAN i SD-Branch. FortiGate 90G może stanowić również podstawowe rozwiązanie dla klientów w zakresie funkcji SASE i zero-trust, aby umożliwić bezpieczny dostęp do Internetu, prywatnych zasobów oraz aplikacji SaaS.

FortiGate 90G jest w pełni zintegrowany z bazującymi na sztucznej inteligencji usługami ochronnymi FortiGuard, dzięki czemu zapewnia zaawansowane mechanizmy zapobiegania włamaniom. Należą do nich głęboka inspekcja pakietów ruchu SSL/TLS, usługi bezpieczeństwa sieci web (DNS i filtrowanie adresów URL w celu blokowania dostępu do złośliwych domen i adresów URL), a także takie rozwiązania ochronne jak realizowany w czasie rzeczywistym sandboxing ułatwiający powstrzymywanie zagrożeń typu zero-day i innych ataków bazujących na plikach.

Nowa seria firewalli jest pierwszą, która jest dostarczana z zaprojektowanym przez Fortinet i zaprezentowanym na początku tego roku układem ASIC piątej generacji SP5. W porównaniu z poprzednią generacją umożliwia on przyspieszenie i uruchomienie równocześnie dwa razy więcej funkcji, takich jak NGFW, zero-trust network access (ZTNA), SD-WAN czy inspekcja SSL.

Siła urządzenia FortiGate 90G, wyposażonego w układ ASIC SP5 firmy Fortinet oraz wspieranego bazującymi na sztucznej inteligencji usługami FortiGuard, została zaprezentowana w poniższej tabeli, w której porównano współczynnik wydajności procesów bezpieczeństwa (Security Compute Rating) oferowany przez najlepsze zapory sieciowe na rynku z wydajnością urządzeń FortiGate 90G:

Dostępność: FortiGate 90G jest już dostępny.

Konwergencja sieci i bezpieczeństwa zapewnia dodatkową moc dla współczesnego hybrydowego świata
Jeszcze nigdy rozwijanie i skalowanie cyfrowego biznesu, przy jednoczesnej konieczności ochrony rozproszonej infrastruktury i wspieraniu hybrydowej siły roboczej, nie było tak trudne i krytyczne dla prowadzonej działalności. Właśnie dlatego portfolio rozwiązań firmy Fortinet, łączących w każdym obszarze technologie sieciowe z bazującymi na sztucznej inteligencji usługami bezpieczeństwa FortiGuard, zostało zaprojektowane tak, aby wyeliminować luki w ochronie środowisk IT i pomóc firmom zapewniać komfort pracy użytkowników. Nowa seria firewalli wzmacnia zaangażowanie firmy Fortinet w dalszą ekspansję i integrację bezpiecznych sieci w następujących obszarach:

⦁ Hybrydowy firewall typu mesh dla centrów danych i chmury
⦁ Bezpieczna sieć SD-WAN dla oddziałów
⦁ SASE dla użytkowników zdalnych i oddziałów
⦁ Uniwersalne rozwiązanie ZTNA dla użytkowników zdalnych i lokalizacji kampusowych
⦁ Sieć WLAN/LAN dla oddziałów i lokalizacji kampusowych

John Maddison, Chief Marketing Officer and EVP, Product Strategy, Fortinet
„Aspekty dotyczące sieci i bezpieczeństwa muszą być połączone, aby skutecznie chronić i połączyć infrastrukturę hybrydową, a także umożliwiać pracę hybrydową. Przewidujemy, że w ciągu obecnej dekady bezpieczna sieć zdominuje klasyczną infrastrukturę sieciową i zdobędzie przewagę na rynku. Fortinet będzie nadal rozszerzać i integrować swoje portfolio produktów do budowy bezpiecznych sieci, w połączeniu z usługami bezpieczeństwa FortiGuard AI-Powered Security Services, w zakresie firewalli nowej generacji, rozwiązania Secure SD-WAN, Universal ZTNA i SASE, a także sieci przewodowych i bezprzewodowych.”

Show CommentsClose Comments

Leave a comment