Skip to content Skip to footer

DRAGO entertainment wyda grę American Airport Simulator

DRAGO entertainment S.A. poinformowała o zawarciu drugiej umowy wydawniczej z Codebusters Studio S.A. Nowo podjęta kooperacja dotyczy wydania gry American Airport Simulator. To tytuł, który przenosi gracza do Aspen i pozwala mu na remont starej bazy wojskowej oraz stworzenie i prowadzenie lotniska. Ponadto, w związku z rozpoczętym 29 marca br. skupem akcji własnych, Zarząd DRAGO entertainment poinformował o nabyciu w ciągu tygodnia 1.295 akcji, po średniej jednostkowej cenie 41,40 zł. Jednym z istotnych celów tego procesu jest realizacja części programu motywacyjnego.

DRAGO entertainment to doświadczony, polski podmiot od lat działający w sektorze gier wideo. Spółka pełni rolę producenta i wydawcy gier, w szczególności gier symulacyjnych. Krakowski zespół jest autorem dobrze już znanego uniwersum Gas Station Simulator. Podstawowy tytuł zwrócił się jego twórcom zaledwie w 90 minut od globalnej premiery, a po 15 miesiącach jego sprzedaż wraz z płatnym dodatkiem przekroczyła 1 mln kopii. 26 kwietnia br. wydany zostanie kolejny płatny dodatek – DLC Airstrip.

Spółka na bieżąco rozwija się także w segmencie wydawniczym, zarówno własnych, jak i zewnętrznych tytułów. Krakowski team właśnie podpisał umowę z Codebusters Studio S.A. Nowo zawarty kontrakt dotyczy wydania gry American Airport Simulator. To propozycja, która przenosi gracza w tereny Aspen lat 90-tych. Użytkownik wciela się w osobę odpowiedzialną za remont bazy wojskowej oraz stworzenie i rozwój lotniska.

– Kolejny milestone związany z rozwojem segmentu wydawniczego za nami. Karta nowo zapowiedzianej gry American Airport Simulator wraz ze zwiastunem zostanie jeszcze dzisiaj opublikowana na platformie Steam. Naszą strategią jest rozwijanie portfolio wydawanych tytułów w docelowej grupie graczy będących odbiorcami naszych gier. Myślę, że udane premiery, realizowane we współpracy z Codebusters, będą miały wpływ również na dalszą monetyzację uniwersum Gas Station Simulator. W tym celu zaplanowaliśmy specjalną cross promocję. – mówi Piotr Żygadło, COO w DRAGO entertainment S.A.

– Cieszę się, że pod czujnym okiem doświadczonego zespołu DRAGO entertainment, możemy dziś zaprezentować nasz kolejny pomysł na symulator. Pierwszy temat pt. Farm Simulator dzięki tej współpracy znalazł się na Global Top Wishlist Steam w 11 dni i już trwają prace nad jego produkcją. – dodaje Michał Pankowski, Prezes Zarządu Codebusters Studio S.A.

5 kwietnia br. Zarząd DRAGO entertainment poinformował o nabyciu 1.295 akcji własnych, zgodnie z rozpoczętym 29 marca 2023 r. skupem akcji własnych.

– Średnia cena za jedną akcję wyniosła 41,40 zł. Skup akcji własnych pozwoli nam na realizację części programu motywacyjnego, w którym akcje, tak jak informowaliśmy, będą objęte kilkuletnim lock up’ em.  – komentuje Joanna Tynor, Prezes Zarządu DRAGO entertainment S.A.

Nabycie akcji własnych odbyło się w ramach upoważnienia udzielonego Zarządowi spółki na podstawie uchwały NWZ z 21 lutego 2023 r. Akcjonariusze upoważnili wówczas Zarząd do przeprowadzenia skupu do 20.084 akcji, czyli nie więcej niż 1,85% kapitału zakładowego, po cenie maksymalnej 100 zł za akcję. W ustaleniu warunków i w realizacji skupu Spółkę wspiera Trigon Dom Maklerski S.A.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment