KarieraLudzieSylwetki

Zmiana sterów w SANPLAST S.A. Robert Dziak nowym prezesem firmy

SANPLAST S.A. ma nowego prezesa. 5 września  stery w firmie objął Robert Dziak  zastąpił on na stanowisku twórcę przedsiębiorstwa, Wiesława Podrazę. Ustępujący prezes będzie w najbliższym czasie wspierał swojego następcę doświadczeniem i wiedzą zebraną przez lata prowadzenia grupy Sanplast.  

Ustępujący z funkcji prezesa Wiesław Podraza jest jednym z twórców SANPLAST S.A. W 1983 roku wraz z bratem Karolem założył firmę, która jako pierwsza w Polsce wprowadziła na rynek kabinę prysznicową. Obecnie Sanplast S.A. to lider branży, który dostarcza na rynek oprócz kabin także brodziki, wanny akrylowe, umywalki oraz szeroką gamę rozwiązań do salonów kąpielowych.   

Nowy prezes Sanplast S.A., Robert Dziak, to osoba od lat związana z branżą. Doskonale zna specyfikę przedsiębiorstwa – przez ostatnie pięć lat zajmował stanowisko dyrektora generalnego oraz prezesa francuskiej spółki LEDA wchodzącej w skład grupy Sanplast. Wiedzę i doświadczenie potrzebne do efektywnego zarządzania firmą zdobywał przez wiele lat. Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oraz Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej, był też stypendystą Limburgs Universitair Centrum w Belgii. Swoją karierę rozpoczynał od finansów, przechodząc od stanowiska kontrolera finansowego, aż po dyrektora finansowego.  

– To dla mnie wyzwanie, ale i szansa na zbudowanie czegoś nowego. Będę zarządzał firmą korzystając z wypracowanych i sprawdzonych przez prezesa Podrazę metod, dodając swoje rozwiązania. Przed nami dużo pracy, wiem jednak, że mam do dyspozycji wspaniały zespół zaangażowanych i doświadczonych osób, na które mogę liczyć. Dzięki nim, firma każdego dnia działa jak dobrze naoliwiona maszyna. To duży komfort, móc zarządzać tak dobrze funkcjonującą spółką – mówi prezes Sanplast S.A., Robert Dziak. 

W skład grupy braci Podrazów, oprócz firmy dostarczającej na rynek wyposażenie łazienek, należą m.in.: Hoesch Design GmbH – renomowany niemiecki producent wyrobów łazienkowych wraz z Hoesch Sanitär AG zlokalizowanym w Szwajcarii, LEDA SAS – francuski producent kabin prysznicowych, Scansani Sp. z o.o. – producent produktów akrylowych w Mińsku Mazowieckim oraz hartownia szkła Sanglass SA w Mielcu. 

Redakcja Author
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Redakcja Author
Sorry! The Author has not filled his profile.