LudzieTechNews

Z Microsoft SharePoint i workflow do polskiego WEBCON

Polski producent zaawansowanej platformy do digitalizacji i automatyzacji procesów biznesowych ogłosił ekspansję na rynek amerykański. Do zespołu dołącza Mike Fitzmaurice, światowej sławy ekspert ds. wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych w biznesie oraz metodyki workflow. Jako Chief Evangelist oraz Wiceprezes WEBCON North America będzie miał za zadanie m.in. zbudowanie pierwszego oddziału firmy w Stanach Zjednoczonych.

Jak tłumaczy Radosław Putek, CEO i Prezes WEBCON, decyzja o ekspansji na rynki północnoamerykańskie jest zwieńczeniem długo planowanego i konsekwentnie realizowanego procesu akceleracji. ─ Będąc firmą europejską, za priorytet postawiliśmy sobie zbudowanie silnej obecności i świadomości marki na Starym Kontynencie. W ciągu ostatnich 13 lat rozwinęliśmy naszą platformę, zbudowaliśmy świetny zespół specjalistów i pomogliśmy ponad 350 firmom w kraju i za granicą przeprowadzić transformację cyfrową. Czekaliśmy cierpliwie na odpowiedni moment, by szerzej zaprezentować nasze rozwiązanie i ugruntować naszą obecność również poza Europą i ten moment właśnie nadszedł.

W podobnym tonie wypowiada się Łukasz Wróbel, CBDO i Wiceprezes w WEBCON. – To niezwykle ekscytujący i zarazem strategiczny krok dla WEBCON. Setki klientów i dziesiątki partnerów – nie tylko z Europy, ale z różnych stron świata, w tym Stanów Zjednoczonych – są najlepszym dowodem wartości i skuteczności naszego rozwiązania. Otwarcie biura w Seattle to zarówno ważny krok w budowaniu świadomości marki na rynku amerykańskim, jak i zapewnienie najlepszego możliwego wsparcia naszym klientom za oceanem. I trudno wyobrazić nam sobie lepszego towarzysza na tej drodze niż Mike Fitzmaurice – mówi.

Fitzmaurice to prawdziwa legenda w świecie Microsoft i workflow. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w obszarze inżynierii oprogramowania i procesów, konsultingu, marketingu i zarządzania IT. Jest również jedną z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych osobowości w społeczności związanej z technologiami Microsoft dla biznesu oraz stałym prelegentem najważniejszych międzynarodowych wydarzeń koncentrujących się na tym obszarze.

Doświadczenie zdobywał w Microsoft, gdzie jako techniczny menedżer platformy SharePoint uczestniczył w uruchomieniu czterech pierwszych wersji tego produktu. Po 11 latach pracy w firmie Billa Gatesa przeszedł do Nintex – australijskiego producenta platformy do automatyzowania procesów biznesowych. To w dużej mierze dzięki jego wiedzy i umiejętnościom managerskim firma przeszła ewolucję z początkującego start-upu, który tworzył „dodatki do SharePointa” do liczącego się gracza na światowym rynku oprogramowania Workflow Automation i Intelligent Process Automation (IPA).

Do obowiązków Chief Evangelist w WEBCON należeć będzie rozpowszechnianie wiedzy w zakresie automatyzacji i cyfrowej transformacji oraz wspieranie klientów firmy w optymalizacji procesów biznesowych i projektowaniu efektywnego workflow. Jako Vice President WEBCON North America będzie również odpowiedzialny za rozwój kanałów biznesowych oraz partnerskich w USA i Kanadzie.

─ Obserwuję WEBCON od lat i jestem pod niesłabnącym wrażeniem nie tylko technologii, jaką stworzyli, ale również tego, w jaki sposób konsekwentnie budują swoją wiarygodność biznesową. Szczególnie w ostatniej dekadzie odnotowali niesamowicie dynamiczny wzrost, czyniąc to organicznie, bez zewnętrznych źródeł finansowania, w oparciu wyłącznie o zysk z rozwijanego produktu. Świadomie i rozważnie budowali swoją obecność na europejskim rynku innowacji, czego efektem jest imponująca rozpoznawalność marki i niezwykle lojalna baza klientów  – mówi Mike Fitzmaurice, Chief Evangelist i VP WEBCON North AmericaI dodaje ─ na to ostatnie wpływa również wysoka jakość rozwiązania, jakie oferują. Bez cienia przesady mogę powiedzieć, że gdybym chciał zaprojektować od podstaw własną platformę do automatyzacji procesów, wyglądałaby w dużej mierze jak WEBCON BPS.

Pierwszym branżowym wydarzeniem na arenie USA, podczas którego WEBCON szeroko zaprezentuje swoją platformę, będzie SharePoint Conference 2019 w Las Vegas (21-23 maja). To największa na świecie konferencja, podczas której omawiane są najnowsze trendy i możliwości technologiczne rozwiązań Microsoft dla biznesu.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.