AutoMotoPrezentacje

Wkrótce poznamy ASX MY2020

Mitsubishi Motors Corporation zapowiada światową premierę modelu ASX MY 2020. Auto poznamy w trakcie 89. edycji Geneva International Motor Show w dniach 5-7 marca 2019.

Mitsubishi ASX wszedł na rynek w 2009 roku. Do dziś sprzedano ponad 1,3 miliona egzemplarzy tego auta. Największe rynki to Ameryka Północna, Europa, Australia i Chiny. ASX jest trzecim pod względem popularności modelem Mitsubishi i kluczowym produktem w globalnej strategii sprzedaży japońskiego koncernu.ASX to średniej wielkości SUV zaprojektowany zarówno do codziennej jazdy w mieście, jak i rodzinnych wyjazdów. Kompaktowe nadwozie w połączeniu z typową dla pojazdów SUV, mocną sylwetką, zapewniają łatwość prowadzenia i bardzo dobre właściwości jezdne. Na rynkach europejskich ASX będzie oferowany z benzynowym 16-zaworowym silnikiem MIVEC o pojemności 2 litrów, współpracującym z pięciobiegową manualną skrzynią biegów, lub z 6-biegową skrzynią automatyczną INVECS-III CVT. Do sprzedaży tafią auta z napędem na przednią lub obie osie.Odświeżony ASX zapewni jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego. Wszystko za sprawą wzmocnionej klatki nadwozia RISE i Forward Collision Mitigation z systemem ograniczającym skutki kolizji czołowych (FCM).

Nowy ASX wprowadza sporo zmian w stylistyce nadwozia. Masywny zderzak obejmuje cały centralny przedni pas z obu stron, a kwadratowe poziome i pionowe elementy grilla, oraz osłona pod zderzakiem podkreślają siłę, solidność i wytrzymałość.Nowa stylizacja sprawia, że maska jest bardziej pochylona, dzięki czemu poprawiła się widoczność z przodu. Reflektory LED, z kierunkowskazami i światłami przeciwmgłowymi umieszczonymi przy krawędzi zderzaka definiują typowa dla dla samochodów Mitsubishi stylizację.

W tylnej części nadwozia zastosowano zestaw lamp LED który rozciąga się na całej szerokości samochodu i podkreśla jego masywną sylwetkę. Projekt dolnej części zderzaka podkreśla solidność pojazdu.Zmiany także w kokpicie. Wielkość wyświetlacza zwiększono z siedmiu do ośmiu cali. W najwyższych wersjach wyposażenia dostępny będzie system nawigacyjny Tom Tom. Aby uzyskać informację o ruchu w czasie rzeczywistym wystarczy połączyć się z internetem za pomocą smartfona.

Artur Balwisz Author
Absolwent Zespołu Szkół Technicznych przy WSK w Świdniku. Mechanik lotniczy. Ukończył wydział politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Dziennikarz. W mediach od 1989 roku. Z dziennikarstwem motoryzacyjnym związany od 1996 roku.
×
Artur Balwisz Author
Absolwent Zespołu Szkół Technicznych przy WSK w Świdniku. Mechanik lotniczy. Ukończył wydział politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Dziennikarz. W mediach od 1989 roku. Z dziennikarstwem motoryzacyjnym związany od 1996 roku.
Latest Posts