Skip to content Skip to footer

Winter Survival: Prologue zadebiutuje 6 lutego

DRAGO entertainment poinformowało o dacie premiery Winter Survival: Prologue. Projekt trafi w ręce graczy już 6 lutego 2023 roku, podczas Festiwalu Steam Next Fest. Udostępnienie graczom darmowego wstępu do gry, podobnie jak wcześniej wersji demonstracyjnej, pozwoli zespołowi developerskiemu na zebranie kolejnej porcji feedbacku od społeczności i wprowadzenie przed premierą niezbędnych poprawek oraz uzupełnień. Z kolei dla zespołu marketingowego jest to okazja do promocji tytułu. Wynik pracy obydwu działów umożliwi Zarządowi określenie daty wydania gry we wczesnym dostępie.

– Z wielką radością informujemy, że wyznaczyliśmy datę premiery Winter Survival: Prologue. Już 6 lutego gracze będą mieli kolejną okazję wejść do świata mroźnej i niebezpiecznej wyprawy górskiej. Tym razem zaprezentujemy chwile, które wydarzyły się przed tym, czego gracze mogli doświadczyć grając w demo. Planujemy też wydać grę w trybie Early Access. Wydanie gry najpierw w formie demo, następnie prologu i wczesnego dostępu, ma nam pokazać, co możemy usprawnić lub zmienić, tak by premiera pełnej wersji gry spełniła oczekiwania jak najszerszej grupy odbiorców. Zdajemy sobie sprawę, że po sukcesie Gas Station Simulator, mamy wysoko zawieszoną poprzeczkę, stąd z dużą rozwagą opracowywaliśmy strategię rozwoju tego tytułu. Mam nadzieję, że gracze to docenią i ciepło przyjmą naszą najnowszą propozycję. Zwłaszcza, że na każdym etapie będziemy prowadzić z graczami komunikację. Obecnie projekt jest dopracowywany, wprowadzamy wiele udoskonaleń. – mówi Lucjan Mikociak, Studio Head of DRAGO entertainment. – Produkt końcowy ma być pełen ekscytujących etapów i w efekcie stworzyć wyróżniającą się na polskim rynku historię na pograniczu gry przygodowej, strategicznej i symulatora – dodaje.

Winter Survival: Prologue udostępnimy podczas pierwszego dnia nadchodzącej edycji Festiwalu Steam Next Fest. – Liczymy, że wydarzenie, które co roku cieszy się tak ogromną popularnością, zwiększy zasięg promocji naszego projektu i pomoże nam w dotarciu do licznej grupy odbiorcówmówi Lucjan Mikociak.

Założeniem twórców gry jest by z pozoru spokojna przygoda górska przeobraziła się w pełną grozy i niepewności walkę o przetrwanie.W jej czasie gracz będzie mógł doświadczyć zimna, pragnienia, głodu i skrajnego wyczerpania – nie tylko fizycznego ale i mentalnego, co jest jednym z unikatowych systemów (Sanity), który został wprowadzony do Winter Survival. Dzięki temu próba przetrwania nigdy nie będzie taka sama, natomiast zawsze wymagająca i zaskakująca. Poza tym gracz doświadczy innego podejście do survivalu, który bardziej nagradza spryt, niż bezpośrednią konfrontację. Wszystkie wspomniane elementy są wzmocnione wielowątkową fabułą.

Projekt powstawał przy wsparciu merytorycznym Marka Kamińskiego, podróżnika i zdobywcy obu biegunów Ziemi. Partnerzy niedawno podpisali porozumienie w zakresie zmiany warunków partycypacji w zysku ze sprzedaży gry. W wyniku zainicjowanych przez Zarząd DRAGO entertainment negocjacji, strony zgodziły się na zmianę zasad współpracy i wynagrodzenia za współpracę. Pan Marek Kamiński otrzymał za swój wkład jednorazowe wynagrodzenie, natomiast DRAGO zachowa należną mu wcześniej część tantiem.

Równolegle zespoły DRAGO entertainment pracują nad najnowszymi rozszerzeniami i DLC do swojej flagowej produkcji – Gas Station Simulator oraz nad kolejnym tytułem z tego uniwersum – Road Diner Simulator.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment