Skip to content Skip to footer

Winter Survival: Early Access w październiku ’23 r.

DRAGO entertainment poinformowało, że w październiku tego roku w ręce użytkowników gier komputerowych ma trafić Winter Survival w Early Access. To największa produkcja Studia, która została osadzona w otwartym świecie wśród dzikich i mroźnych wzgórz Mount Washington. Aktualnie wishlista tytułu liczy ponad 160 tys. zapisów. Krakowski zespół pełni przy projekcie rolę producenta oraz wydawcy. DRAGO równolegle rozbudowuje swoje flagowe uniwersum Gas Station Simulator. Dwa dni temu Spółka opublikowała teaser do Road Diner Simulator. Zwiastun gry szybko został ciepło przyjęty przez międzynarodową społeczność graczy oraz środowisko opiniotwórcze.

– Po analizie najkorzystniejszych okien wydawniczych na platformie dystrybucyjnej Steam, zdecydowaliśmy by premiera Winter Survival we wczesnym dostępie docelowo odbyła się jesienią tego roku – w październiku. Debiut gry pierwotnie miał być wcześniej, jednak wiemy, że pośpiech przy wydaniu kluczowych tytułów nie jest wskazany. Nie poddajemy się presji, ponieważ dla nas najważniejsze jest, by wydać produkt dopracowany. Od początku podkreślaliśmy, że kluczowy jest dla nas również feedback użytkowników, który cały czas gromadzimy i analizujemy. Należy pamiętać, że nie robimy projektów dla nas, a dla graczy. Stąd też chcemy, aby gra spełniała ich oczekiwania. mówi Joanna Tynor, Prezes Zarządu DRAGO entertainment S.A. – Cieszę się, że debiut naszej dotychczas największej produkcji zbiegnie się z 25-leciem naszej działalności. – dodaje.

W Winter Survival gracz będzie miał za zadanie wędrować po parku stanowym w USA wśród wzgórz Mount Washington. Niespodziewanie jednak jego wyprawa przeobrazi się w pełną grozy i niepewności walkę o przetrwanie wśród ekstremalnych warunków górskich, pełnych dzikiej przyrody. W czasie rozgrywki osadzonej w otwartym świecie będzie można doświadczyć zimna, pragnienia, głodu i skrajnego wyczerpania – nie tylko fizycznego, ale i mentalnego, co jest jednym z unikatowych systemów, które Winter Survival wprowadza do sektora gier survival. Do zadań gracza będzie należała ucieczka przed dzikimi zwierzętami, a także roztapianie śniegu, polowanie, rozpalanie ognia, budowanie schronienia i wspinanie się po stromych urwiskach skalnych. Warto przypomnieć, że projekt jest wzbogacony o system dynamicznej zmiany pogody, co ma wpływać na realizm rozgrywki.

– Zarówno udostępniony kilka miesięcy temu prolog gry, jak i zbliżający się wczesny dostęp, mają na celu zwiększenie społeczności wokół Wintera oraz uzyskanie cennego feedbacku od potencjalnych nabywców. Najbliższe miesiące chcemy przeznaczyć na testy i implementację obszarów, które w ocenie graczy powinny się znaleźć w grze. Będą to m.in. survivalowe mechaniki oraz zaawansowany system polowania, które to elementy mają wyróżniać nasz produkt wśród innych survivali. – mówi Joanna Tynor.

Producentem oraz wydawcą gry Winter Survival jest DRAGO entertainment. Na rynku chińskim współwydawcą jest HeartBeat Interactive.

Karta gry: https://store.steampowered.com/app/1394960/Winter_Survival/

Winter Survival to nie jedyny projekt, nad którym obecnie skoncentrowane są siły krakowskiego zespołu. Oddzielny team pracuje nad bieżącym rozwojem swojego flagowego uniwersum dla Gas Station Simulator. Obecnie trwają przygotowania do premiery płatnego DLC Airstrip oraz prace produkcyjne nad kolejnym tytułem osadzonym w tym samym uniwersum: Road Diner Simulator. Teaser gry został opublikowany dwa dni temu i w błyskawicznym tempie zyskał zainteresowanie graczy i światowych mediów branżowych.

– Zainteresowanie branży uniwersum naszego hitu Gas Station Simulator nie słabnie. Zaprezentowany teaser RDS odbił się szerokim echem, przede wszystkim w zagranicznych mediach. O naszym projekcie napisał już IGN, czy Destructoid. Liczę, że dzięki temu community gry będzie rosło w zadowalającym tempie. Obecnie wishlista projektu liczy już ponad 115 tys. graczy – mówi Piotr Żygadło, COO w DRAGO entertainment S.A.

Dodatkowo, w związku z rozpoczętym 29 marca 2023 r., skupem akcji własnych, Zarząd DRAGO entertainment poinformował wczoraj, że w dniach od 6 do 12 kwietnia br. za pośrednictwem Trigon Dom Maklerski S.A. na rachunek Spółki nabytych zostało 681 akcji własnych, po średniej cenie jednostkowej 40,76 zł. Łącznie w ramach trwającego procesu skupu akcji własnych Spółka nabyła do tej pory 1976 akcji własnych. Jednym z istotnych celów tego procesu jest realizacja części programu motywacyjnego.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment