LifestyleNews

UpRiver, czyli światowy lifestyle nad Wisłą

Kiedy Yoni Karako i Leon Landwehra przybyli do Berlina, będącego przystankiem na ścieżkach ich kariery, nie wiedzieli jeszcze, że zrewolucjonizują globalny lifestyle. Przeprowadzka do nowego miasta i nowy początek okazały się trudne z wielu powodów.

Znalezienie mieszkania, skomplikowana biurokracja, założenie konta bankowego, stałego łącza internetowego, a nawet bariery językowe uniemożliwiające zrobienie zakupów – wszystko to złożyło się na proces twórczy i powołanie w 2017 roku do życia konceptu, który podbija serca mieszkańców Europy.

O empirycznych doświadczeniach będących początkiem powstania Vonder opowiada współtwórca i CEO Yoni Karako, rozmawia Karolina Maria Siudyła.

Przeprowadzka do nowego miejsca kojarzy się z dużym logistycznie wyzwaniem. Czy Vonder to odpowiedź na obawy, czy potrzeby?
Myślę, że jedno i drugie. U wielu osób proces zmiany miejsca zamieszkania i wymagających formalności stanowi barierę w podjęciu decyzji dotyczącej rozwoju zawodowego i osobistego. Z drugiej strony młode pokolenie to obywatele świata ceniący sobie wolność i jakość życia.

Czym zatem jest Vonder w pigułce?
Vonder to platforma łącząca ludzi i miejsca oferująca globalny lifestyle. Dajemy możliwość pracy i swobodnego przemieszczania się między rożnymi miastami, życia w pięknie zaprojektowanych miejskich przestrzeniach oraz niezwykłego doświadczenia jakim jest przynależność do unikalnej społeczności. Każdy z apartamentowców należących do sieci staje się hubem kultury, networkingu i realną możliwością możliwość rozwoju osobistego dzięki przynależności do społeczności.

Yoni Karako

Czego dotyczy oferta i gdzie można z niej skorzystać?
Vonder zapewnia swobodę przemieszczanie pomiędzy mieszkaniami w Berlinie, Londynie, Barcelonie i Warszawie bez jakichkolwiek obaw. W nowym lokum znajdziemy wszystko czego nam potrzeba – od funkcjonalnie zaprojektowanej przestrzeni, poprzez dostęp do szybkiego internetu, po… zastawę stołową. Wystarczy spakować walizkę i można rozpocząć życie w nowym miejscu bez jakichkolwiek obaw, dzięki pierwszej w takim wydaniu ofercie „all inclusive”. Dlaczego? Otóż koncept to nie tylko oferta przytulnego „M”, ale także dostęp do wspólnej przestrzeni, w której toczy się życie przez duże „Ż”…

Czy tak będzie również nad Wisłą?
Na warszawskim Powiślu powstaje pierwszy apartamentowiec, w którym znajdziemy wszystko, co jest potrzebne, by zacząć nowe, wspaniałe życie bez jakichkolwiek obaw i skomplikowanej logistyki.Apartamentowiec

UpRiver mieszczący się przy ulicy Solec 24 w Warszawie to 400 mieszkań o powierzchni od 30 do 72m2, wspólna przestrzeń coworkingowa, kulinarna, wypoczynkowa, sala do jogi, siłownia, sala kinowa, konferencyjna, bar i taras widokowy.

Rozwiązania technologiczne i ergonomiczne udoskonalenia oferowane tutaj są ważnym i unikatowym na tym rynku rozwiązaniem. Aplikacja stworzona z myślą o mieszkańcach pozwala na zgłoszenie usterek i zarządzanie jakąkolwiek potrzebą w ciągu kilkunastu sekund.
Dostęp do przestrzeni za pomocą kart magnetycznych daje poczucie nowoczesności i bezpieczeństwa. Poza tym dla mieszkańców organizowane tu będą kursy językowe, kulinarne, wystawy, koncerty, warsztaty TED i inne imprezy mające na celu integrowanie zamieszkałej budynek społeczności oraz gości.

Czy to oferta dla każdego?
UpRiver wnosi nową jakość, której tak bardzo potrzebuje środowisko młodych menedżerów. Pokolenie Millennialsów definiuje swoimi potrzebami lifestyle, w którym wolność, mobilność, jakość życia i relacje międzyludzkie są o wiele ważniejsze niż posiadanie na własność czterech kątów.

A kiedy otwarcie?
Huczne otwarcie pierwszego z trzech planowanych w Warszawie apartamentowców zaplanowano na koniec lutego 2020. Wówczas ruszy też przedsprzedaż wynajmu powierzchni. Minimalny okres najmu wynosić będzie miesiąc, a umowy średnio-terminowe to czas od 6 do 18 miesięcy. Mamy nadzieję, że Warszawa, jako serce Europy, pokocha ten koncept.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.