Skip to content Skip to footer

Tin Can od Klabater już 27 kwietnia

Klabater, producent i wydawca gier wideo notowany na NewConnect, ogłosił premierę gry Tin Can na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 oraz Xbox Serii X|S. Premiera odbędzie się 27 kwietnia. Gracze będą mieli okazję wcielić się w kosmonautę, który ocalał z kosmicznej katastrofy i będzie musiał walczyć o przetrwanie. Pierwotnie Tin Can zostało wydane na platformę PC w maju 2022 roku, gdzie zdobyło 87% pozytywnych opinii spośród ponad 660 recenzji na Steamie.

– Tin Can to kolejna gra o tematyce kosmicznej, która wzbogaci nasze portfolio. Gra zdobyła zainteresowanie wymagających graczy na PC, a jej wydanie na konsole pozwoli dotrzeć do nowych odbiorców – mówi Robert Wesołowski, członek zarządu Klabatera. – Naszym celem jest poszerzenie oferty gier portingowych o kolejne tytuły, które cieszą się dużym uznaniem na platformie PC – dodaje Robert Wesołowski.

W bieżącym roku Klabater skupi się na rozwijaniu swojego portfolio gier portingowych, koncentrując się na produkcjach, które zdobyły wysoką popularność wśród graczy na PC. W marcu Klabater podpisał umowę dotyczącą portingu dwóch innych tytułów: Strategic Mind: Spirit of Liberty i Ruinarch. W ciągu ostatniego roku portfolio wydawnicze spółki urosło o 7 nowych tytułów, osiągając łącznie 33 gry, za które odpowiada Klabater. Ponad połowa przychodów netto spółki pochodziła ze sprzedaży gier z ich back katalogu, a przychody z premier w 2022 roku wzrosły o 18% w porównaniu do roku poprzedniego. Klabater planuje w 2023 roku zwiększyć swój zasięg rynkowy poprzez współpracę z innymi wydawcami i dystrybutorami oraz realizację projektów portingowych o dużym potencjale sprzedażowym.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment