Skip to content Skip to footer

The Retreat Palm Dubai kusi słońcem i odpoczynkiem w czasach pandemii

Dubaj – miasto tajemnicze, ekskluzywne i intrygujące. Kusi nie tylko egzotyką i arabską kulturą, lecz pięknymi hotelami i najwyższym standardem obsługi. Dla tych, którzy czują się skrajnie wyczerpani ograniczeniami w ramach pandemii pojawia się nowa atrakcja – The Retreat Palm Dubai – jedyny hotel w instytutem odżywiania, Wellness & Spa.

Dubaj to miasto, które żyje z turystów i w którym wszystko musi być „naj”, co chwila pojawia się jakaś nowa atrakcja i to w najmniej oczekiwanych miejscach. W centrach handlowych (Dubai Mall) wbudowane są akwaria tak wielkie, jakich nie ma żadne polskie zoo. Dla poszukujących zimowych klimatów w gorącym Emiracie powstał snow park z narciarskim stokiem, mini-torem bobslejowym i lodowymi figurami (Mall of Emirates). Gdy na zewnątrz panują tropikalne upały, tutaj dzieci szaleją na sankach w narciarskich kombinezonach.

Ale Dubaj to nie tylko wysokie drapacze chmur, najdroższe hotele, parki wodne i tunele z rekinami…. Okres ponad rocznego zamknięcia w ramach polityki lock-down zmienił nasze życie nie do poznania. Restrykcje, towarzysząca nam na co dzień obawa przed wirusem potęgowana przez relacje stacji TV, pokazujące ciężko chorych pacjentów na szpitalnych łózkach, znacznie zmieniły nasze poczucie bezpieczeństwa psychicznego. Trauma okresu pandemii dla stanowi ważnym problem.

Tymczasem Dubaj dziś staje się ‘’odskocznią od pandemicznej rzeczywistości’’. Słońce, bezpieczeństwo, jasne i przewidywalne reguły sanitarne i przede wszystkim oferta całkowitej odnowy biologicznej i psychicznej – to atrakcje The Retreat Palm Dubai, należący do sieci Sofitel. To jedyny ośrodek w Emiratach Arabskich, oferujący kompleksowe podejście do zagadnień żywieniowych. Instytut RYAAV odbudowy witalności psychicznej, fizycznej.

Wyjątkowa atmosfera tego butikowego ośrodka (jedynie 100 pokoi) to zasługa profesjonalnej obsługi i systemu zarzadzania, gdzie każdy z gości może poczuć się wyjątkowo będąc witanym po imieniu podczas porannej kawy. Na straży najwyższego, światowego poziomu stoi Emanuele Raffuzzi, wcześniej związany z takimi ośrodkami jakThe Balmoral Hotel w Edynburgu, Hotel Principe di Savoia w Mediolanie, The Pierre Four Seasons w Nowym Jorku czy The Ritz-Carlton Dubai. O dobre samopoczucie i spełnianie wielu wyszukanych życzeń klientów dba Nicholas Omollo, menedżer Front Office.

Ocena: Idylliczne miejsce na końcu zniewalającej wyspy w kształcie palmy u wybrzeży Dubaju.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment

0.0/5