Skip to content Skip to footer

Światowe gwiazdy Rock’n’Rolla zagrają dla WOŚP z Braćmi Collins

Rockowe legendy, zespoły The Rolling Stones oraz The Beatles grają razem podczas jubileuszowego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wylicytowania są gitary z autografami samego Paula McCartneya, Stonesów, a także książka z podpisem Johna Lennona. Wszystko to za sprawą konfliktu Braci Collins, który postanowili rozstrzygnąć swój spór poprzez zakład.

Bracia Collins wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy regularnie i zdążyli już przyzwyczaić, że żaden Finał WOŚP nie obędzie się bez ich aukcji. W ubiegłych latach licytacje braci cieszyły się ogromnym zainteresowaniem: Rolls Royce Silver Shadow z prywatnej kolekcji Rafała z kwotą ponad 211 tysięcy złotych stał się najdroższą aukcją 27. Finału, zaś Pontiac Firebird z kultowego serialu „Nieustraszony” został rok później wylicytowany za blisko 187 tysięcy złotych.

Tegoroczny, jubileuszowy 30 Finał. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to nie jedna, a dwie aukcje, które skierowane są przede wszystkim do fanów muzyki rockowej. Rafał oraz Grzegorz nie mogli zdecydować twórczość, której brytyjskiej legendy jest ważniejsza, dlatego postanowili rozstrzygnąć swój spór podejmując wyzwanie. Tak jak i w zeszłym roku, projekt realizowany jest przy bliskiej współpracy ze specjalistą z branży wnętrzarskiej – marką JUAN.

Przedmiot pierwszej aukcji i propozycja Rafała to gitara Huntington Pro Electric podpisana przez samego Paula McCartneya, gitarzystę The Beatles oraz książka z własnoręcznym podpisem Johna Lennona. Gitara oraz książka zamknięte zostały w dedykowanej dla niej, przygotowanej specjalnie przez firmę JUAN – wszystko do mebli, wysokiej jakości przeszklonej zabudowie. Te dwie rzeczy tworzą razem jedyną w swoim rodzaju pamiątkę dla każdego kolekcjonera memorabiliów związanych z muzyką rockową. Co zatem może się z tym równać?

Licytacja Grzegorza to prawdziwa gratka dla fanów The Rolling Stones: gitara Epiphone Special podpisana przez Micka Jaggera, Keitha Richardsa, Charliego Wattsa oraz Ronniego Wooda. Charlie bardzo rzadko podpisywał gitary, a zdobycie podpisu Micka Jaggera graniczy z niemożliwością, dlatego gitara z kompletem podpisów i certyfikatem autentyczności to absolutny biały kruk. Grzegorz, by pokonać w zakładzie swojego brata, zaangażował w projekt jednego z członków zespołu. Bracia Collins opublikowali na swoim kanale YouTube wiadomość od Chucka Leavella, głównego klawiszowca oraz dyrektora muzycznego The Rolling Stones.

Rafał oraz Grzegorz nie byliby „Braćmi Collins” gdyby nie Odjazdowe Bryki Braci Collins, dlatego zwycięzcy obu aukcji otrzymają gitary w wyjątkowym „opakowaniu”. Bazą zabudowy są dwie klasyczne, brytyjskie taksówki LTI. Pierwszą z nich, dla fana The Beatles, zaprojektował Rafał Collins: jej design inspirowany jest kultową fotografią wykonaną na Abbey Road przez szkockiego fotografa Macmillana. Druga taksówka to pomysł Grzegorza, a jej projekt nawiązuje do genezy Stonesów, dlatego na dachu pojawiła się brytyjska flaga Union Jack, a boki auta ozdobiły logotypy zespołu. *

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obchodzi na przełomie 2021 roku swój 30 jubileusz. WOŚP zagra 30 stycznia dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

*Samochody są bezpłatnym dodatkiem i nie stanowią części oferty. Zwycięzca licytacji może odstąpić od odbioru pojazdu i stać się posiadaczem wyłącznie podpisanych memorabilii.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment

0.0/5