NewsTechNews

Specjaliści cyberbezpieczeństwa będą radzić w Łodzi jak skutecznie walczyć z atakami hakerów

Wydatki na systemy zapewniające cyberbezpieczeństwo systematycznie rosną. Liderami w tym zakresie są cyberprzestępcy, którzy wydają na nie 10-krotnie więcej niż przeciętne firmy. Ryzyko ataku na nasze telefony, komputery rośnie do tego stopnia, że dziś w przypadku jednego użytkownika cyberochroną trzeba objąć średnio pięć urządzeń. Niebawem liczba to wzrośnie od 50, co będzie efektem popularyzacji takich rozwiązań, jak smart cities czy IoT.


Jak się zabezpieczyć? Na to i na inne pytania odpowiedzą specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa podczas zbliżającej się konferencji Check Point Experience w Łodzi (16-17 kwietnia 2019) https://checkpointexperience.com/#zgloszenie

5G to nowe wyzwania dla cyberbezpieczeństwa
Podejście do cyberbezpieczeństwa będzie się musiało radykalnie zmieniać. Tym bardziej, że nasila się ryzyko związane z wielkoskalowymi atakami wielowektorowymi, przed którymi zabezpieczonych jest zaledwie kilka procent przedsiębiorstw na świecie.

– Jednym z wyzwań jest uproszczenie środowiska cyberbezpieczeństwa, bo nikt nie będzie w stanie efektywnie obsłużyć kilkudziesięciu systemów do różnych zadań od wielu dostawców, co ma często miejsce dzisiaj – przekonywał niedawno Gil Shewd, dyrektor generalny firmy Check Point Software Technologies.

Check Point uważa, że nowym wyzwaniem dla cyberbezpieczeństwa będą sieci 5G. Według analityków tej firmy problemami, jakie staną przed operatorami będą: utrzymanie niskich opóźnień, kwestia szyfrowanego ruchu oraz jak zapewnić bezpieczeństwo wykorzystywanych aplikacji. Zaniedbanie tych obszarów może spowodować, że efektywność korzystania z sieci nowej generacji może zmaleć.

– Tymczasem – jak wynika z raportu Check Point 2018 – tylko 3% firm używa aktywnych metod zapobiegania zagrożeniom, które mogłyby powstrzymać tego typu ataki. Przeważająca większość organizacji zwyczajnie nie jest w stanie chronić swoich sieci i danych przed najnowszą generacją zagrożeń – podkreśla Wojciech Głażewski, Country Manager Check Point Software Technologies, organizator konferencji, która odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia w Łodzi.

Specjaliści będą dyskutować m.in. na temat zagadnień bezpieczeństwa danych w chmurze. To szczególnie istotne w dobie 5 generacji cyberataków cybernetycznych – twierdzi David Klusacek, dyrektor regionalny Check Point Software Technologies. W tym kontekście Check Point zaprezentuje rozwiązanie CloudGuard SaaS, który zapewnia ochronę dla przedsiębiorstw korzystających z aplikacji SaaS i poczty elektronicznej w chmurze (w tym Office 365, GSuite i OneDrive), zapobiegając ukierunkowanym atakom mającym na celu kradzież poufnych danych.

Tobiasz Magadzia Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Tobiasz Magadzia Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.