AutoMotoPrezentacje

Seat rekordowy

Rok 2018 był najlepszym rokiem w historii hiszpańskiej marki. SEAT pobił historyczny rekord, osiągając w 2018 roku sprzedaż na poziomie 517 600 pojazdów. To o 10,5% więcej niż w 2017, kiedy marka z Martorell dostarczyła Klientom 468 400 samochodów. Jest to jednocześnie najlepszy wynik w 68-letniej historii koncernu. 2018 to również najlepszy rok w historii marki w Polsce gdzie zarejestrowanych zostało aż 12 573 nowych SEAT-ów.W minionym roku na wyniki SEAT-a silnie wpłynęło nowe portfolio hiszpańskiej marki. Tradycyjną siłą pociągową SEAT-a w Polsce był Leon, ale ogromną popularnością cieszyła się również Ibiza oraz Ateca. Mniejszy crossover, Arona, znalazł się na czwartym miejscu pod względem sprzedaży.

Rekord sprzedaży potwierdza sukces naszej strategii i atrakcyjność modeli, które wprowadziliśmy na rynek w trakcie naszej ofensywy produktowej zapoczątkowanej w 2016 roku − mówi Luca de Meo, Prezes SEAT-a. – Drugi rok z rzędu zanotowaliśmy dwucyfrowy wzrost, co jest niezwykłym osiągnięciem na tle konkurencji. Rosnące zaufanie Klientów i dobre wyniki finansowe pozwalają nam z optymizmem patrzeć na przyszłe wyzwania, które czekają całą branżę samochodową. SEAT chce i może odgrywać kluczową rolę w nowej erze przemysłu motoryzacyjnego.

Miniony rok był najlepszym w historii obecności SEAT-a w Polsce, który pobił swoje rekordy sprzedaży z drugiej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Od stycznia do grudnia 2018 r. zarejestrowano aż 12 573 pojazdów marki. To o 21,9% więcej niż w 2017, kiedy Polacy kupili 10 311 aut koncernu. Imponujące wzrosty były możliwe dzięki nowym modelom, znakomitej ofercie dealerskiej, 5-letniej gwarancji i obsłudze posprzedażowej.

W roku 2019 najważniejszą nowością SEAT-a będzie Tarraco, który dołączył do modeli Arona i Ateca, uzupełniając ofertę SUV-ów marki. Ponadto będzie to pierwszy pełny rok marketingowy dla nowej marki CUPRA, której model Ateca trafił do sprzedaży w ostatnim kwartale 2018 r. Nadchodzący rok przyniesie wiele innych nowości, które SEAT ujawni w kolejnych miesiącach…

Artur Balwisz Author
Absolwent Zespołu Szkół Technicznych przy WSK w Świdniku. Mechanik lotniczy. Ukończył wydział politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Dziennikarz. W mediach od 1989 roku. Z dziennikarstwem motoryzacyjnym związany od 1996 roku.
×
Artur Balwisz Author
Absolwent Zespołu Szkół Technicznych przy WSK w Świdniku. Mechanik lotniczy. Ukończył wydział politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Dziennikarz. W mediach od 1989 roku. Z dziennikarstwem motoryzacyjnym związany od 1996 roku.
Latest Posts
  • Volkswagen Golf Variant VIII