Skip to content Skip to footer

Robert Szustkowski rozważa start w Rajdzie Dakar Classic 2021 z zespołem R-Six Team

Po tym jak organizatorzy Rajdu Dakar (Amaury Sport Organization) ogłosili szczegóły przyszłorocznego wyścigu 2021, Robert Szustkowski (trzykrotny uczestnik reprezentujący Polskę w kategorii ciężarówek) rozważa start w nowej kategorii CLASSIC – ujawnił amerykański portal CarCar.News.

Przyszłoroczna edycja zostanie bowiem wzbogacona o nową kategorię Classic, czyli kategorię legendarnych pojazdów stworzonych i uczestniczących w rajdzie przed 2000 rokiem. 43 edycja Rajdu Dakar rozpocznie się 3 stycznia 2021 roku i potrwa łącznie 12 dni.

Po tym jak skończyłem do tej pory 3 rajdy (2010,2012,2019), bardzo poważnie rozważam udział w dywizji klasycznej, wprowadzonej przez ASO w ramach przyszłorocznej edycji wyścigu Dakar – oświadczył portalowi CarCar.News

Robert Szustkowski obecnie rozważa kilka marek pojazdów ciężarowych Classic, choć – biorąc pod uwagę ostatnie doświadczenia – bardzo bliska jego sercu jest czeska, klasyczna Tatra. Do udziału w przyszłorocznej edycji Dakar Rally, polskiego rajdowca skłania wiele pozytywnych zmian wprowadzonych przez organizatorów. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników, ograniczenie prędkości na trasie i ocenę technicznej jazdy kierowców. Wprowadzono między innymi tzw. „wolne strefy”, ostrzeżenia dźwiękowe oraz nakazano instalację poduszek powietrznych w samochodach.

Ze zmian zadowolony jest Szustkowski, dla którego zeszłoroczny udział skutkował poważną operacją. – Klasyczne pojazdy i nowa trasa – to powinno sprawić, że edycja 2021 będzie jeszcze bardziej ekscytująca – dodaje właściciel R-Six Team. Jak twierdzi Robert Szustkowski, każdy jego udział w zawodach polega na przełamywaniu barier i testowaniu granic wytrzymałości. Zawodnik R-Six od lat zmaga się bowiem z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Profesjonalny rehabilitant jest tak samo ważny jak zespół kierowców – podkreśla polski rajdowiec licząc na realizację swoich marzeń w 2021 roku.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment

0.0/5