AutoMoto

Robert Szustkowski i R-Six team startują w Dakar Race 2020

Po tym, jak dwukrotnie brał udział w rajdzie Dakar (2010,2012), pasjonat sportów motorowych i filantrop – Robert Szustkowski planuje jeszcze raz podjąć wyzwanie i startować z grupą R-Six Team w wyścigu Dakar 2020 w Arabii Saudyjskiej – donosi wpływowy szwajcarski dziennik Finanzen.ch.

Myślę bardzo poważnie o starcie w przyszłorocznym Dakarze – potwierdza biznesmen. Na razie nie wiadomo w jakiej kategorii wystartuje Team Szustkowskiego: czy będzie to pojazd wagi lekkiej (Ford Raptor) czy ciężkiej (ciężarówka). R-Six Team wkrótce odbędzie obóz treningowy na pustyni w Maroku albo w Emiratach.

R-Six team – to zjawisko wyjątkowe na sportowej mapie Polski i świata – podkreśla dziennik Finanzen.net.Zespół, wspierany przez Roberta Szustkowskiego, od wielu lat rywalizuje w rajdach terenowych oraz regatach jachtów wielokadłubowych – dodaje.

Tajną bronią zespołu R-Six team jest znany, polski rajdowiec Jarek Kazberuk. Człowiek legenda. Podróżnk, rajdowiec, doświadczony nawigator, żeglarz i… wieloletni towarzysz Roberta Szustkowskiego. Ważnymi postaciami zespołu są również Robert Jan Szustkowski czyli syn Roberta znany jako Robin, który może pochwalić się trzecim miejscem w Pucharze Świata FIA w kategorii T2 w parze z Jarkiem Kazberukiem w 2016 roku oraz Albert Gryszczuk – kierowca, inżynier i mechanik, odpowiedzialny za budowę i utrzymanie samochodów i rozwój techniczny. To on zaprojektował i stworzył polski terenowy samochód elektryczny Sokół 4×4 zbudowany na bazie Land Rovera Defender. Samochód przeszedł już udane testy, a pierwsze starty przewidziane są w perspektywie kliku lat.

R-Six team ma na swoim koncie wiele znaczących osiągnięć. Dwukrotnie ukończył rajd Dakar – w latach 2010 na Mitsubishi Pajero i w 2012 na ciężarówce Unimog. Jednak największym sukcesem rajdowym Roberta Szustkowskiego jest zwycięstwo w klasie T2 w ubiegłorocznym rajdzie Africa Eco Race – w opinii ekspertów rajd na miarę Dakaru…

Finanzen.ch wspomina również o charytatywnym wymiarze działalności Szustkowskiegowspółpracy z Caritas Polska podczas zawodów w Afryce i Ameryce i akcji przekazywania sprzętu medycznego i komputerowego lokalnym instytucjom. 

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.