Giełda

Reinier Schlatmann nowym CEO w Philips w Europie Środkowo-Wschodniej

Philips ogłosił nominację Reiniera Schlatmanna na stanowisko Dyrektora Generalnego w Europie Środkowo-Wschodniej. Zastąpi on na nim Tomasza Lisewskiego.

Reinier dołącza do zespołu Philips w Europie Środkowo-Wschodniej po pracy na Bliskim Wschodzie, gdzie zarządzał działaniami z obszaru ochrony zdrowia. Jego zaangażowanie i profesjonalizm przyczyniły się do rozwoju spółki, jej strategii i pozyskania nowych rynków. Opracował on także nowe możliwości w celu zaspokojenia ciągle zmieniających się potrzeb konsumentów, wprowadzając na rynek innowacyjne rozwiązania i modele biznesowe.
Praca w regionie Europy Środkowo-Wschodniej nie jest dla Schlatmanna obca – wcześniej zajmował on stanowisko Dyrektora Generalnego Philips na Ukrainie, w krajach Kaukazu i Środkowej Azji oraz był Dyrektorem Marketingu dla regionu krajów nordyckich i bałtyckich.

W Philipsie wierzymy, że możemy poprawić życie ludzi dzięki istotnym innowacjom na każdym etapie ochrony zdrowia – począwszy od promowania zdrowego stylu życia i profilaktyki aż do diagnostyki, leczenia i opieki domowej. Budowanie lepszej i zdrowszej przyszłości dla ludzi w tym regionie, daje mi dodatkową motywację do ciężkiej pracy, aby wspólnie z naszymi partnerami i klientami stworzyć nową przyszłości opieki zdrowotnej – mówi Reinier Schlatmann. Nominacja na stanowisko Dyrektora Generalnego dla Europy Środkowo-Wschodniej to dla mnie wielki zaszczyt. Region ten to szybko rozwijający się rynek z wielkimi możliwościami, na które moim zdaniem Philips ma możliwość odpowiedzieć.

Reinier ma na swoim koncie realizacje licznych, ambitnych planów biznesowych, z silnym naciskiem na zarządzanie ludźmi -mówi Ronald de Jong, Chief Market Leader w Royal Philips. Zarządzanie firmą Philips w Europie Środkowo-Wschodniej w oparciu o głębokie zrozumienie klienta i potrzeb lokalnego rynku to wyzwania, którym Reinier sprosta idealnie. W tym regionie drzemie niewykorzystany potencjał, dlatego właśnie Europa Środkowo-Wschodnia potrzebuje takiego lidera jak on. Życzę mu wszystkiego najlepszego.
Reinier Schlatmann związany jest z firmą Philips od 2004 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarach marketingu, zarządzania, sprzedaży i finansów zarówno na rynkach wysoko rozwiniętych, jak i dynamicznie rozwijających się. Przed rozpoczęciem pracy w Royal Philips, Schlatmann pracował w obszarach doradztwa strategicznego oraz venture capital w wielu krajach Europy.
Schlatmann ma 43 lata. Jest absolwentem Ekonomiki przedsiębiorstw oraz Marketingu międzynarodowego na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie oraz Uniwersytecie w Michigan. Studia podyplomowe ukończył w ramach Rotterdam School of Management, Wharton Business School oraz INSEAD. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci.Tomasz Lisewski pozostaje w strukturach firmy, awansując na stanowisko Dyrektora Marketingu w globalnej strukturze firmy Philips.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.