GamingInwestycje

Red Dev Studio szuka inwestorów

Rozpoczęła się druga kampania na FindFunds.pl. Po sukcesie pierwszej, platforma crowdfundingu udziałowego zaprosiła do współpracy Red Dev Studio, producenta gier mobilnych. Już w trzecim dniu kampanii udało się pozyskać ponad 100 tys. zł, a celem jest 500 tys. zł. Cena emisyjna udziału wynosi 2 550 zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na dokończenie produkcji i promocję dwóch gier mobilnych.

 

Szansa na wykupienie udziałów w branży gier wideo
Na objęcie udziałów potencjalni inwestorzy mają jeszcze 42 dni dni. Spółka oferuje od 39 do 196 udziałów, co stanowi od 2% do 8% udziału w kapitale zakładowym. Celem  kampanii jest pozyskanie 500 tysięcy zł. Wycena pre-money wynosi 5,6 mln zł.
Kampania crowdfundingowa od początku cieszy się dużym zainteresowaniem i już zdobyła zaufanie 9 nowych inwestorów, którzy łącznie objęli udziały o wartości 104.554 zł. Dynamiczne tempo przebiegu „zrzutki” wskazuje, że pozyskanie 500 tys. zł jest bardzo realnym celem.
Pozyskane środki umożliwią producentowi rozbudowę dwóch gier mobilnych: Professor Madhouse i Down to Hell oraz stworzenie nowych tytułów: The Station i Gen Wars. Ponadto 140 tys. zł ma trafić na działania promocyjno-marketingowe.
W spółkę zainwestowała już grupa kapitałowa EBC Solicitors S.A., która w ubiegłym roku dofinansowała studio kwotą 800 tysięcy zł. . Środki te pozwoliły spółce prężnie rozpocząć prace nad Down to Hell i Professor Madhouse. Obecnie Red Dev Studio wszedł do portfela inwestycyjnego nowego funduszu Pixel Venture Capital (d. Blue Ocean Media) notowanego na NewConnect, który planuje inwestować w spółki z branży gamingowej. Red Dev Studio zamierza przekształcić się w spółkę akcyjną na przełomie 2017/2018, a następnie zadebiutować na giełdzie na przełomie II/IIIQ 2018, aby pozyskać środki na kolejne,  tym razem większe produkcje. IPO ma być momentem wyjścia dla inwestorów, którzy zdecydują się kupić udziały za pośrednictwem platformy FindFunds.pl.

Współpraca z Red Dev Studio to bardzo ekscytujący projekt. Wspólnie odkrywamy i prezentujemy inwestorom potencjał rynku gier wideo, a zainteresowanie jest ogromne z uwagi na branżę, która obecnie przeżywa boom. Najnowsze badania wskazują bowiem, że warto mieć w portfelu inwestycyjnym spółkę operującą w segmencie gamingowym – wg prognoz do 2020 r. wartość przychodów w segmencie gier mobilnych w Polsce ma wynieść 619 mln zł. Co ciekawe, urządzenia przenośne zyskują przewagę nad komputerami, a nawet konsolami notującymi kilkuprocentowy spadek. Wierzymy, że te dane oraz potencjał zespołu Red Dev Studio przekona potencjalnych inwestorów do objęcia udziałów – mówi Lucyna Warda, CEO FindFunds.

Red Dev Studio doświadczonym producentem gier
Red Dev Studio tworzy kilkuosobowy zespół, w skład którego wchodzą programiści oraz specjaliści z zakresu tworzenia animacji, ilustracji i grafik. Choć spółka działa na rynku niecały rok, już pozyskała zaufanie dużego inwestora.
Gry tworzone są w nowoczesnej technologii Corona SDK, która umożliwia generowanie aplikacji dla wszystkich wiodących platform mobilnych i systemów operacyjnych,  z wbudowanymi narzędziami do monetyzacji.
Down to Hell oraz Professor MadHouse to nie pierwsze produkcje, które znajdą się w portfolio spółki. Do tej pory użytkownicy Androida mogli spróbować swoich sił w grach zręcznościowo-logicznych, takich jak: Laser Panic, Patience Patterns, Powertris. Każda z nich zebrała od internautów dobre opinie. Idąc tym tropem, Red Dev Studio zdecydowało się na stworzenie bardziej rozbudowanych gier opartych na wciągającej fabule.
Down to Hell to gra platformowa w mrocznym klimacie. Bohater pokonuje wiele krain, w których napotyka różne niebezpieczeństwa. Jego zadaniem jest pokonywanie potworów przy użyciu broni białej i magii. Czary można rzucać wodząc palcem po dotykowym ekranie urządzenia.
Z kolei Professor Madhouse przenosi gracza do leśnego świata. Bohater jest skrzatem, którego zadaniem jest uwalnianie zwierząt z klatek znajdujących się w domu szalonego profesora. Twórcy uruchomili już prototyp pierwszej lokacji.

 

Prace nad powyższymi grami już się toczą, a środki pozyskane za pośrednictwem crowdfundingu udziałowego pozwolą producentom na ich ukończenie oraz wyprodukowanie od podstaw kolejnych dwóch tytułów.