Skip to content Skip to footer

Prolog Offroad Mechanic Simulator zadebiutuje na Steam już 3 kwietnia

3 kwietnia br. na platformie Steam zadebiutuje prolog Offroad Mechanic Simulator. To przedsmak tego co czeka graczy w pełnej wersji motoryzacyjnej przygody, pozwalającej nie tylko na ekstremalną jazdę w terenie, ale i samodzielny serwis pojazdów terenowych. Producentem i współwydawcą gry jest notowane na NewConnect studio Image Power. Szacowany budżet projektu wynosi do 1 mln zł. W pierwszym półroczu br. na rynek trafią też dwa mniejsze tytuły od Image Power oraz demo największego projektu spółki – Haunted House Renovator.

– Offroad Mechanic Simulator to nasza autorska propozycja nawiązująca do popularnej serii Mechanic Simulator. Mamy nadzieję, że będzie to emocjonująca rozgrywka, dzięki której gracz przemierzy ciekawe trasy własną terenówką oraz sam zadba o jej naprawy i stan techniczny. W naszej grze stawiamy na realizm, dlatego prowadzimy konsultacje ze specjalistami, przechodzimy liczne testy z mechanikami. Osobiście weryfikuję wiele aspektów, ponieważ offroad to moje hobby, które uprawiam od kilku lat. – mówi Marcin Zaleński, Prezes Zarządu Image Power SA.

W Offroad Mechanic gracz będzie modyfikował klasyczne pojazdy terenowe tak, aby przygotować je do trudnych zadań, których żaden inny samochód nie byłby w stanie wykonać.
Tytuł w pierwszej kolejności trafi na PC, następnie jego twórcy planują wersje konsolowe, kompatybilne ze sprzętem Nintendo Switch, Xbox oraz PlayStation.
– Liczymy, że tytuł zyska pokaźne grono fanów. To jeden z naszych najważniejszych projektów. Wierzymy, że uatrakcyjni rodzimy segment gier motoryzacyjnych o projekty dla majsterkowiczów. Jeśli nasza propozycja okaże się ,,strzałem w dziesiątkę’’ marka zostanie rozszerzona o płatne i darmowe dodatki. – dodaje Marcin Zaleński.

Offroad Mechanic Simulator nie jest jedyną tegoroczną propozycją od Image Power. W pierwszym półroczu br. studio chce wydać dwa inne autorskie tytuły: Creature Lab oraz Cruise Ship Manager. Na tym nie koniec. Podczas letniej edycji Steam Next Fest zadebiutuje demo największego tytułu spółki – Haunted House Renovator, gra symulacyjna prezentowana z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Użytkownicy podejmą się zadania renowacji nietypowych, bo nawiedzonych domów. Dofinansowanie wersji demonstracyjnej projektu pochodzi od jednego z głównych akcjonariuszy spółki – PlayWay S.A.Show CommentsClose Comments

Leave a comment