Skip to content Skip to footer

Prezes IPOPEMA TFI kupuje pakiet 9,99 proc. IPOPEMA Securities. Założyciel IPOPEMA Securities i prezes Towarzystwa wierzą w długoterminową strategię spółek Grupy IPOPEMA.


Podmiot powiązany z prezesem IPOPEMA Securities S.A. Jackiem Lewandowskim realizuje dwie umowy z końca 2019 roku, na podstawie których sprzedaje łącznie 9,99 proc. akcji spółki po cenie 1,50 zł za walor. Kupującym jest Jarosław Wikaliński, prezes IPOPEMA TFI oraz jego żona, Małgorzata Wikalińska.

Sprzedaż pakietu jest konsekwencją umowy wstępnej, zawartej pod koniec 2019 roku, w ramach której strony uzgodniły jednostkową cenę akcji spółki na 1,50 zł.

Transakcja, która została uzgodniona pod koniec ubiegłego roku i zrealizowana dziś, była obliczona na podzielenie się w ramach kadry menedżerskiej wartością, ale również odpowiedzialnością za rozwój Grupy IPOPEMA. Jarosław Wikaliński pełni funkcję prezesa IPOPEMA TFI od 2007 roku. Rola IPOPEMA TFI w ramach Grupy znacząco wzrosła w ciągu ostatnich miesięcy m.in. w konsekwencji pozyskania istotnych aktywów pod zarządzaniem.

Jestem bardzo zadowolony, że miałem możliwość dołączenia do długoterminowych, strategicznych inwestorów w Ipopemie – mówi Jarosław Wikalinski – i tak też podchodzę do inwestycji w akcje naszej firmy. Nie zamierzam zbywać akcji w przewidywalnej perspektywie. Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na mnie spoczywa, ale głęboko wierzę, że IPOPEMA TFI i cała Grupa IPOPEMA spełni długoterminowe oczekiwania pokładane przez naszych akcjonariuszy. Zarządzamy pieniędzmi najbardziej renomowanych klientów instytucjonalnych, codziennie powiększamy grupę klientów indywidualnych, które zaufały naszej organizacji. Jesteśmy z tego dumni, ale odczuwamy ogromną odpowiedzialność – podkreśla prezes IPOPEMA TFI.

Potwierdza to Jacek Lewandowski – Dzisiejsza transakcja nie zmienia liczby akcji w posiadaniu kadry menedżerskiej Ipopemy. IPOPEMA TFI jest obecnie największą firmą zarządzającą funduszami rynku niepublicznego w Polsce z 58 mld zł. Cieszy mnie, że rola IPOPEMA stabilnie rośnie na polskim rynku oferując profesjonalne usługi dla rosnącej bazy klientów – mówi Jacek Lewandowski.

Jacek Lewandowski założył Dom Inwestycyjny IPOPEMA w maju 2003 roku, a w 2005 zbudował Dom Maklerski IPOPEMA, który w 2006 r. przejął kompetencje Domu Inwestycyjnego. Od marca 2005 r. pełni funkcję prezesa IPOPEMA Securities S.A.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment

0.0/5